در نهمین روز جشنواره تئاتر فجر چه می گذرد؟

چهل و یکمین دوره جشنواره تئاتر فجر ، نهمین روز خود را با اجرای نمایش هایی از شهرهای گوناگون و از کشور ارمنستان سپری می کند.

به گزارش مرز اقتصاد و به نقل از ایسنا، روز یکشنبه ۹ بهمن ماه و در نهمین روز چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، ۸ نمایش صحنه‌ای در سالن های گوناگون روی صحنه می‌روند. در این روز تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر میزبان نمایش «هملت» نوشته ویلیام شکسپیر و کار آرا یرنیاکیان از ارمنستان است که در دو نوبت  ۱۷ و ۲۰ روی صحنه می‌رود.

«دانه‌های کال انجیر» نوشته جواد عاجلی و کار سانیا عاجلی عنوان نمایشی است که در تالار چهارسو روی صحنه می‌رود. این نمایش که کاری است از استهبان، در دو نوبت ۱۸ و ۲۰ و سی دقیقه اجرا می‌شود.

«هاراگیری» به نویسندگی و کارگردانی اصغر گروسی، عنوان نمایشی است که در روز نهم جشنواره تئاتر فجر، در تالار سایه روی صحنه می‌رود. این نمایش که از شیراز در جشنواره شرکت کرده، در دو نوبت ۱۷ و ۱۹ روی صحنه می‌رود.

سالن قشقایی در این روز میزبان نمایشی است با نام «در سوگ شب هزار و یکم …» . این نمایش که نوشته شهرام احمدزاده است، با کارگردانی پویان عطایی از اصفهان اجرا می‌شود. این اثر نمایشی در دو نوبت ۱۷ و سی و ۱۹ و سی دقیقه روی صحنه می‌رود. اما تماشاخانه «سنگلج» در نهمین روز جشنواره میزبان نمایشی است با نام «شیخ» به نویسندگی و کارگردانی عبدالرضا سواعدی که از آبادان در جشنواره شرکت کرده است. این نمایش در دو نوبت ۱۷ و ۲۰ روی صحنه می‌رود.

«ساختمان رز» به نویسندگی و کارگردانی علی صادقی‌زاده از کرمان نمایشی است که در مرکز تئاتر مولوی روی صحنه می‌رود. این نمایش نیز در دو نوبت ۱۶ و ۱۹ پذیرای تماشاگران جشنواره است.

با لغو اجرای نمایش «قطار باقوره» از کشور اردن که قرار بود در روز هشتم و نهم جشنواره تئاتر فجر در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه برود، این سالن خالی می‌ماند. اما سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر در این روز و در ساعت ۲۰ و سی دقیقه میزبان نمایش «ابرهای بی‌باران» به نویسندگی میلاد اکبرنژاد و کارگردانی حسن عابدی است.

تالار حافظ همچون روز شنبه میزبان نمایش «دختران» نوشته علی دل‌پیشه و کار مشترک علی دل‌پیشه و کیانوش ایازی است که از تهران در جشنواره حضور دارد و در دو نوبت ۱۸و ۲۰ و سی دقیقه اجرا می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *