علی دایی / رد پیشنهاد جانشینی یحیی گل محمدی

گاهی در فوتبال حرفه ای نیز رفتارهایی می بینیم که می تواند درس معرفت و رفاقت باشد.

به گزارش مرز اقتصاد وبه نقل از وانانیوز، اواخر اسفندماه سال گذشته پرسپولیس و استقلال در دیداری پرحرف و حدیث به تساوی یک بریک رضایت دادند. یحیی گل‌محمدی که در سال سوم حضور مجددش در پرسپولیس قرار داشت، در پایان آن مسابقه که تا حد زیادی فرصت قهرمانی ششم را از قرمزها گرفت، دیگر قصد نداشت در سمت خود به‌عنوان سرمربی پرسپولیس به کار ادامه بدهد؛ او بعد از مسابقه در پیامی به رضا درویش، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس استعفای خود را اعلام کرد.

بعد از این پیام، تماسی بین طرفین برقرار شده و درویش از یحیی خواست تا فعلاً کمی استراحت کند و در موقعیت بهتری درباره‌ی آینده تصمیم بگیرد. البته ظاهراً گل‌محمدی تصمیم خود را گرفته و حتی به درویش گفته بود که قصد دارد فعلاً یکی، دو سال دور از فوتبال و فشار آن باش! اگر گل‌محمدی روی تصمیم خود می ماند، پرسپولیس چاره‌ای نداشت که  از حمید مطهری، دستیار یحیی برای تمرین دادن تیم استفاده کند؛ هرچند تمرین سرخ‌پوشان بنابر اعلام قبلی  تعطیل  اما …

البته در همان مقطع نیز شنیده شد که شایعه استعفای یحیی گل محمدی از هدایت پرسپولیس بیشتر به خاطر تحت فشار گذاشتن درویش است و اینکه او بتواند هرچه زودتر مطالبات اعضای پرسپولیس را پرداخت کند و به فکر جلوگیری از اشتباهات داوری علیه تیمش باشد. اما مهم ترین شایعه بحث جانشینی علی دایی بود. خیلی ها به واسطه رابطه دوستانه علی دایی و رضا درویش (از دوران همکاری در سایپا) گمانه زنی کردند که شهریار فوتبال ایران به زودی به عنوان جانشین یحیی گل محمدی در پرسپولیس معرفی و مشغول به کار خواهد شد اما …

شنیدیم علی دایی به مسئولان و واسطه های این پیشنهاد گفته بود: “یحیی گل محمدی در این سه سال عملکرد فوق العاده ای داشته است. او پرسپولیس را نایب قهرمان آسیا و قهرمان لیگ برتر کرده و درست نیست، با استعفایش موافقت شود. یحیی گل محمدی بهترین گزینه است و بهتر است او را حفظ کنید.”

دایی که از دوران بازی در پرسپولیس و تیم ملی رابطه بسیار دوستانه ای با یحیی گل محمدی داشت در آن مقطع به شدت از یحیی گل محمدی دفاع کرد که در دوران مدیریت رضا درویش برای دومین بار استعفا داده بود. چه بسا اگر علی دایی در آن مقطع، آن پیشنهاد را می پذیرفت الان یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس نبود ولی شهریار فوتبال ایران معرفت را در حق رفیق صمیمی و سابق خودش تمام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *