به گزارش مرز اقتصاد و به نقل از خبر آنلاین

هادی اقدم : سینمای دفاع مقدس در طول سال‌های گذشته آثار زیبایی از خود به نمایش گذاشته است و کارگردان‌های شاخصی در این زمینه کار کرده‌اند که لازم است این تلاش‌ها ارج نهاده شود. اما دفاع مقدس به عنوان یک گنجینه با ارزش جای کار برای بسیاری از تولیدات سینمایی و تلویزیونی را همچنان دارد.

وی همچنین در خصوص توجه به خرده‌داستان‌ها در ساخت آثار سینمایی دفاع مقدس گفت: لازم است به این داستان‌ها پرداخته و هزاران فیلم از آنها ساخته شود. شهدا در کنار فرماندهان جنگیده‌اند که سینمای ما باید به اینها هم بپردازد.

تمامی سکانس‌های «عاشورا» بر اساس واقعیت است

بازیگر موقعیت مهدی همچنین درباره ایفای نقش در این فیلم سینمایی گفت: بر اساس تحقیقاتی که برای آماده شدن جهت ایفای نقش در فیلم موقعیت مهدی داشتم و با افرادی که به جبهه رفته بودند و اکنون هم در قید حیات هستند صحبت کرده بودم، معتقدم که این افراد شاید خیلی بزرگ‌تر و خیلی فداکارتر و ایثارگرتر از کسانی بودند که آنها را می‌شناسیم، ولی گمنام مانده‌اند.

وی افزود: می‌شود در آثار به جانبازان دوران دفاع مقدس و افرادی که در این دوران حضور داشتند و اکنون در قید حیات هستند با گفت و گوهایی که می‌شود پرداخت و از تمامی اینها نیز تولیدات سینمایی بکری داشت.

تمامی سکانس‌های «عاشورا» بر اساس واقعیت است

بازیگر نقش سردار مصطفی مولوی در موقعیت مهدی گفت: با سردار گفت و گوهایی داشتم و اکنون هم در ارتباط با هم هستیم. زمان زیادی برای نزدیک شدن به شخصیت سردار گذاشتم و در دوران پیش‌تولید و از زمانی که قرار شد نقش مصطفی مولوی را بازی کنم در فضای مجازی دنبال منابع در مورد وی گشتم که البته منابع محدودی وجود داشت.
زمان زیادی برای نزدیک شدن به شخصیت سردار گذاشتم و سعی کردم در فضای مجازی دنبال منابع در مورد این سردار بگردم

اقدم خاطرنشان کرد: اکیپ موقعیت مهدی سایت‌هایی در اختیارم گذاشته بودند و مصاحبه‌ای که از سردار بود را گوش می‌کردم و سعی داشتم بتوانم از صدای سردار تقلید و تا جایی که می‌توانستم شخصیت‌پردازی کنم.

وی گفت: از تخیل خودم هم استفاده کرده بودم و احساس می‌کردم در جاهایی سردار خجالتی، در جاهایی خیلی جدی و نیز برخی مواقع شوخ طبع بود.

این بازیگر سینما و تئاتر گفت: هادی حجازی‌فر کارگردان موقعیت مهدی در سریال عاشورا هم با تکیه بر آثار مکتوب نوشته شده درباره شهید باکری و همرزمان و خانواده شهید باکری تمامی سکانس‌ها را بر اساس واقعیت ساخته است.

کتاب‌های حوزه دفاع مقدس کمک شایانی به تولیدات سینمایی کرده است

وی درباره میزان استفاده از کتاب‌های دفاع مقدس در ساخت آثار سینمایی این حوزه اظهار داشت: بر اساس مطالعاتی که داشتم سعی شده در کارهای مستند به طور جزئی و دقیق از کتاب‌هایی که در حوزه دفاع مقدس از شهیدان و دوران جنگ وجود دارد استفاده شود.

اقدم افزود: اما اگر فیلمی داستانی ساخته شده تلاش بر این بوده که بیشتر از فضای کلی و اتمسفری که برای ما تداعی می‌کردند مورد استفاده قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *