رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان از پیشبرد طرح دوام با همکاری خانه های فرهنگ و سراهای محله خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شهرداری گرگان، موسی الرضا صفری اعلام کرد: جلسه ای میان مدیران آتش نشانی گرگان و مسئولین خانه های فرهنگ در خصوص همکاری در طرح داوطلبین واکنش اضطراری محلات یا به اختصار دوام برگزار گردید.

صفری اظهار داشت: در اکثر حوادث و اتفاقات عامل اصلی نیروی انسانی و فرهنگ ایمنی است که نقش مهم فرهنگ سازی در این زمینه خود نمایی میکند و می توان نتیجه گیری کرد که جهت کاهش حوادث بایستی به فرهنگ ایمنی توجه بیشتری شود و سازمان آتش نشانی ذاتاً در این مسیر فعالیت می نماید و جهت بالابردن آگاهی و درک افراد از اصول ایمنی در سطح یک جامعه با همکاری و مشارکت رسانه‌ها و ارگان‌ها و تعامل مستقیم شهروندان با اجرای طرح شهر ایمن قدم برداشته است.

وی افزود: خانه‌های فرهنگ بعنوان نهادی که با استفاده از پتانسيل‌های موجود در محلات جهت ارائه خدمات عمومی فرهنگی، اجتماعی برای شهروندان در راستای تقويت هويت محلي و ارتقاء فرهنگ شهروندی فعالیت دارد می‌تواند نقش بسزایی در راستای تقویت و ایمن‌سازی محلات ایفاء نماید.

به گفته وی، طرح خانه های دوام یا داوطلبین واکنش اضطراری محلات که با همکاری شهروندان ساکن در محلات مختلف در مواجهه با حوادث و اقدامات اضطراری قبل،حین و بعد از وقوع حوادث گسترده و بحران ها به صورت محلی و مشارکت محور برنامه ریزی گردید.

صفری در پایان گفت: در جلسات برگزار شده مقرر شد خانه های فرهنگ با برگزاری کلاسهای ایمنی، معرفی و ثبت نام شهروندان در این طرح همکاری نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *