به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، سیاست‌گذاری‌های هلدینگ صباانرژی همچون تغییر راهبرد فروش محصولات از فروش کارمزدی به فروش مالکیتی (حذف دلال)، تغییر انواع محصولات قابل عرضه از ورق‌های ساختمانی به ورق‌های با ارزش افزوده بالاتر و ورق‌های API مخصوص صنعت نفت و گاز و همچنین ارتقای کیفیت محصولات تولیدی با توجه به سیاست‌های هلدینگ صباانرژی برای افزایش میزان صادرات از عوامل تاثیرگذار در رکورد فروش ماهیانه فولاد اکسین خوزستان به شمار می‌روند.

بنابر این گزارش میزان فروش محصولات این شرکت تابعه هلدینگ صباانرژی در آذرماه سال جاری به ۷۸ هزار و ۸۵۳ تن رسید و رکورد فروش ماهانه محصولات اصلی، پس از ۲ سال شکسته شد.

بهترین رکورد فروش ماهانه ورق فولاد اکسین در اردیبهشت ۱۴٠٠ و با فروش ۷۱ هزار و ۱٠۶ تن ثبت شده است. این امر پس از ۲ سال، رکورد جدید با هفت هزار و ۷۴۷ تن بیشتر از رکورد قبلی به ثبت رسید که با رشد ۱۱درصدی نیز همراه شد .

همچنین، علیرغم شرایط رکودی در بازارهای داخلی و خارجی، خوشبختانه رکورد فروش ماهیانه محصولات اصلی شرکت طی ۶ سال اخیر جابجا شد و از مجموع فروش ۷۸ هزار و ۸۵۳ تن در آذرماه سال جاری، ۷۱ هزار و ۳۱۱ تن در بازار داخلی و هفت هزار و ۵۴۲ تن در بازار خارجی عرضه شد.

ارزش ریالی فروش آذرماه حدود ۱۷ هزار و ۴٠٠ میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۵۳ درصد افزایش یافته است .

کل فروش محصولات اصلی در ۹ ماهه ابتدایی سال ۱۴٠۲، حدود ۵۲۹ هزار و ۵۶۳ تن بوده که تحقق ۱٠۹ درصدی برنامه فروش شرکت فولاد اکسین خوزستان در آن بازه زمانی را در پی داشته است.

حدود ۷٠ درصد فروش شرکت فولاد اکسین خوزستان به فروش مستقیم محصول اصلی مربوط می شود. میزان شاخص فروش مستقیم در ۹ ماه ابتدایی سالجاری نسبت به مدت مشابه سال ۱۴٠۱، حدود ۴٠ درصد افزایش یافته است.

باتوجه به منویات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت رشد اقتصاد غیرنفتی و معدنی، شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری (هلدینگ صباانرژی) از زمان استقرار تیم مدیریتی جدید و آغاز به کار دولت انقلابی سیزدهم رشد و توسعه صنایع غیرنفتی خود را در دستور کار قرار داد. طرح‌های توسعه‌ای هلدینگ صباانرژی در شرکت صبافولاد خلیج فارس و فولاد اکسین خوزستان و همچنین جذب سرمایه ۴٫۵ هزار میلیارد تومانی از طریق پذیره‌نویسی سهام صبافولاد خلیج فارس برای تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای تعریف شده توسط هلدینگ صباانرژی در این شرکت عظیم فولادی از جمله اقدامات یک سال گذشته این هلدینگ در راستای تحقق آرمان‌های رهبر انقلاب می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *