به گزارش مرز اقتصاد و به نقل از خبرگزاری ایرنا

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: ۷۳۶ دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه‌های پروانه‌دار از ابتدای سال جاری تاکنون نصب شده است.

 بهزاد پارسا افزود: با توجه به وضعیت بحرانی افت سطح آب زیرزمینی و برداشت‌های بی‌رویه و بدون برنامه از آبخوان‌ها و همچنین به‌منظور امکان مدیریت منابع آب و کنترل میزان بهره‌برداری از چاه‌های پروانه‌دار و کمک به تعادل بخشی منابع آب‌های زیرزمینی دشت‌ها، ضروری است همه چاه‌های پروانه‌دار به کنتور حجمی و هوشمند مجهز شوند.

وی ادامه داد: امورهای منابع آب شرکت آب منطقه‌ای تهران در راستای انجام تکالیف قانونی و با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده نسبت به نصب ۷۳۶ دستگاه کنتور حجمی و هوشمند توسط مالکان با مصارف صنعت، خدمات، کشاورزی و خانگی حوزه عملکرد اقدام و این گام مهمی در جهت مدیریت مصرف بر منابع آب زیرزمینی است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران با تأکید بر اینکه نصب کنتور هوشمند بر روی چاه‌های دارای پروانه بهره‌برداری، یکی از پروژه‌های مهم طرح تعادل بخشی است خاطرنشان کرد: به‌منظور کنترل برداشت آب از چاه‌ها در قانون توزیع عادلانه آب به نصب کنتورهای هوشمند حجمی توسط مالکان تصریح شده است.

پارسا با بیان اینکه بیشترین تعداد نصب کنتورهای هوشمند توسط امورهای منابع آب تهران و پردیس و ورامین انجام شده است، افزود: شرکت آب منطقه‌ای تهران بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد

به گزارش ایرنا، چندی پیش سخنگوی صنعت آب گفت: مصوبه جلسه کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی درباره معیارها و ضوابط کف شکنی چاه‌های آب به نفع آبخوان اصلاح می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *