دولت تصمیم گرفت تا همزمان با افزایش ۳۴ درصدی تعرفه های ارتباطی که پس از شش سال صورت گرفت، برای جلوگیری از اختلال امور کاربرانی که در روزهای پایانی سال ممکن است به دلیل این افزایش به مشکل بیفتند، یک بسته اینترنت ۱۰ مگابایتی اختصاص دهد.
این اتفاق در روز پنجشنبه از طریق پیامک به اطلاع همه کاربران رسید و از دیروز گزینه فعال سازی آن از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند در دسترس همگان قرار گرفت و مردم می توانند با مراجعه به آدرس my.gov.ir نسبت به فعال سازی آن اقدام کنند تا هرچه سریعتر بسته اینترنت هدیه دولت برای آنها فعال شود.
باتوجه به تحلیل های موجود از میزان مصرف کاربران در طول ماه در اپراتورهای مختلف، این بسته به گونه ای طراحی شد تا کاربران بتوانند امور روزانه خود را از طریق آن انجام دهند. هرچند ممکن است که این بسته کفاف مصرف کاربران حرفه ای چون گیمرها را ندهد.
علاوه بر آن بر اساس تعهد اپراتورهای ارتباطی به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سرعت اینترنت باید در پایان خردادماه به میزان ۳۰ درصد افزوده شود. رگولاتوری نیز برای ایجاد بستری برای نظارت همگانی قرار است سامانه ای را برای اندازه گیری سرعت اینترنت ایجاد کند تا همه مردم امکان نظارت را داشته باشند.
همچنین از دیگر تعهداتی که رگولاتوری در حمایت از مردم از اپراتورها اخذ کرده می توان به ایجاد پوشش حداقل ۱۰ درصدی شبکه نسل پنجم همراه و رسیدن به پوشش ۹۶ درصدی اینترنت نسل چهارم اشاره کرد که تاثیر بسزایی در کیفیت شبکه و ارایه خدمات مطلوب به کاربران دارد. از این رو اپراتورها با توجه به الزامی که بوجود آمده باید چند برابر افزایش درآمدی که از افزایش اخیر تعرفه ها در می آورند را صرف توسعه شبکه و خدمات خود کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *