رئیس اداره نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بدهی گفت: حدود ۱۷۰ درخواست تامین مالی از محل انتشار اوراق بدهی در ۹ ماهه سال جاری از سوی شرکت‌ها صورت گرفته که از این تعداد با ۱۲۵ درخواست به ارزش ۷۵ هزار و ۱۹۵ میلیارد تومان موافقت شده است.

به گزارش مرز اقتصاد و به نقل از خبر آنلاین

«مرتضی چشان» در خصوص افزایش تامین مالی متقاضیان از طریق بازار سرمایه اظهار کرد: حدود ۱۷۰ درخواست تامین مالی از محل انتشار اوراق بدهی در ۹ ماهه سال جاری از سوی شرکت‌ها صورت گرفته که از این تعداد با ۱۲۵ درخواست به ارزش ۷۵ هزار و ۱۹۵ میلیارد تومان موافقت شده که این حجم در مقایسه با ۹۶ موافقت اصولی صادره در سال ۱۴۰۱ نشان از افزایش استقبال بانیان از تامین مالی از طریق بازار سرمایه دارد.

وی همچنین در ادامه به لزوم تسریع متقاضیان تامین مالی و مشاوران عرضه در خصوص تکمیل مدارک انتشار اوراق بدهی جهت تکمیل فرآیند تامین مالی اشاره کرد و گفت: در ۹ ماهه ابتدایی امسال، ۶۰ شرکت (بخش خصوصی) مدارک مجوز انتشار اوراق بدهی به ارزش ۳۱ هزار و ۱۵۲ میلیارد تومان را ارائه و سازمان بورس و اوراق بهادار با درخواست ارسالی آنها موافقت کرد.

افزایش ۶۰ درصدی تعداد انتشار اوراق

چشان تاکید کرد: بر اساس آمار ارائه شده، میزان انتشار اوراق بدهی در دوره مشابه سال قبل شامل ۳۷ شرکت بوده که حکایت از افزایش حدود ۶۰ درصدی تعداد انتشار اوراق و همچنین افزایش مبلغ تامین مالی شرکت‌ها دارد.

رئیس اداره نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بدهی در پایان گفت: یکی دیگر از نکاتی که شرکت‌ها با توجه به رشد روزافزون ابزار مرابحه در مقایسه با سایر ابزارها باید بدان توجه کنند، لزوم هزینه کرد مبلغ اوراق منتشره در موضوع عنوان شده در گزارش توجیهی است، چرا که شرکت‌ها موظفند پس از انتشار اوراق، مدارک خرید دارایی موضوع انتشار اوراق مرابحه را ظرف مهلت معینی به ناشر اوراق ارائه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *