به گزارش مرز اقتصاد و به نقل از خبرگزاری ایرنا

 فرآیند حمایت از مقالات حوزه فناوری نانو بر اساس آیین‌نامه «حمایت از انتشار مقاله در نشریات منتخب» برای مقالات سال ۲۰۲۴ میلادی با راه‌اندازی سامانه آنلاین مدیریت پژوهش آغاز شد.

بنابر اعلام دبیرخانه برنامه حمایت‌های تشویقی ستاد توسعه فناوری نانو این سامانه به نشانی https://rms.nano.ir راه‌اندازی شد.

طبق آیین‌نامه، حمایت از مقالات حوزه فناوری نانو به صورت نقدی و اعتبار شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی است که با توجه به گروه نشریه به نویسنده اول و نویسنده مسئول و بر اساس جدول زیر تعلق می‌گیرد.

فرآیند حمایت از مقالات حوزه فناوری نانو سال ۲۰۲۴ آغاز شد

متقاضیان برای اطلاعات بیشتر درباره آیین‌نامه می‌توانند به نشانی https://nano.ir/research-supporting مراجعه کنند.

ستاد توسعه فناوری نانو بر اساس گزارش استنادی نشریات سال ۲۰۲۲ (JCR۲۰۲۲)، نشریات با شرایط زیر را در پنج گروه «الف»، «ب»، «ج»، «د» و «ه» تقسیم و به عنوان نشریات منتخب معرفی کرده است:

نشریات برتر بر اساس IF که در دسته‌های موضوعی Web of Science جزو ۱۰ درصد نشریات برتر هستند

همه مجلات با IF بیش از ۱۰

نشریات معتبری که توسط Nature Index معرفی می‌شوند

نشریات Q۱ ناشران معتبر Nature، Science، ACS و RSC

نشریات Q۱ در دسته‌های موضوعی Nanoscience & Nanotechnology و چند موضوعی Physics، Chemistry، Material Science، Engineering مجلات ایرانی مختص فناوری نانو و مورد حمایت ستاد توسعه فناوری نانو

براساس اعلام ستاد توسعه فناوری نانو، حمایت از مقالات منتشر شده در نشریات منتخب سال ۲۰۲۳، بر اساس آیین‌نامه سال ۲۰۲۳ تا ۳۱ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ از طریق سامانه قبلی به نشانی https://grant.nano.ir ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *