قطارهای ترنست از مبدأ یزد به تهران و بالعکس، هدیه ارزشمند نماینده مردم یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن در مجلس به مردم از میلاد مولود کعبه، امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) حرکت خود را آغاز خواهد کرد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس از آغاز حرکت قطارهای ترنست، از مبدأ یزد به تهران و بالعکس از روز میلاد حضرت علی(ع) پس از مدت‌ها پیگیری، خبر داد.

دکتر محمد صالح جوکار از راه اندازی خط جدید قطارهای ترنست از مبدأ یزد به تهران و بالعکس از روز میلاد حضرت علی(ع) خبر داد و اظهار داشت: بالأخره پس از ماه‌ها پیگیری و اخذ دستور از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مجوز حرکت خط جدید قطارهای ترنست از مبدأ یزد صادر شد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس اظهار داشت: با توجه به اینکه در دو سال گذشته، این خط از مدار خارج شده بود، درخواست‌های بسیاری از سوی مردم، به ویژه دانشجویان، برای راه اندازی مجدد این خط صورت گرفت و ما نیز پیگیر شدیم، تا مشکل تردد مردم شریف استان یزد را حل کنیم.

وی ادامه داد: در این راستا جلساتی با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل و معاونین شرکت رجا، مسئولانی از سازمان تأمین اجتماعی کشور و مدیرعامل بانک رفاه کارگران برگزار کردیم، تا بتوانیم جهت راه اندازی این خط و تعمیرات لازم، تسهیلات اخذ و در اختیار شرکت رجا قرار گیرد؛ در نهایت ۲هزار میلیارد ریال توسط بانک رفاه، به این شرکت تسهیلات داده شد تا در مسیر بازسازی رام های قطار و خریدار تجهیزات مورد نیاز از خارج از کشور، با مشکل مواجه نشوند و کارها سریعتر انجام شود.

نماینده مردم در مجلس، گفت: در حال حاضر، به لطف خدا شاهد رفع مشکلات بوده‌ایم و شهروندان شریف استان یزد، از روز میلاد حضرت علی(ع) می‌توانند بدون هیچ مشکلی از این قطارها استفاده کنند.

وی در پایان، گفت: بلیط این قطارها در گیشه ‌های عرضه بلیط قطار، به عموم مردم عرضه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *