مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران گفت: از ابتدای امسال تا پایان دی‌ماه، میانگین حجم گازرسانی به صنایع سیمان ۱۰ درصد، پتروشیمی‌ها هشت درصد و بخش فولاد هشت درصد افزایش یافته است.

به گزارش مرز اقتصاد و به نقل از خبر آنلاین

«سعید عقلی» از افزایش خیره‌کننده تحویل گاز به نیروگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و صنایع فولاد و سیمان در ۱۰ ماهه امسال افزود: امسال حجم گازرسانی به نیروگاه‌ها و صنایع کشور رکوردی تازه را ثبت کرد، به‌طوری که تا پایان دی‌ماه نسبت به مدت مشابه پارسال، ۱۴ درصد گاز بیشتر به نیروگاه‌ها تحویل شده است.

بیشترین رشد مصرف گاز متعلق به نیروگاه‌هاست/ سیمان، پتروشیمی و فولاد در رتبه‌های بعدی

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران تصریح‌کرد: رویکرد صنعت گاز، کمک به رشد تولید و خدمت‌رسانی است و شرکت ملی گاز ایران از ابتدای امسال تاکنون در بیشتر ایام سال فراتر از سقف تعهد و برنامه مصوب به نیروگاه‌ها، صنایع عمده و جزء گاز تحویل داده و این روند در فصل زمستان هم ادامه داشته است.

به گفته عقلی، میانگین حجم تحویل گاز به نیروگاه‌ها، صنایع سیمان، فولاد و پتروشیمی‌ها در دی‌ماه امسال نسبت به دی‌ماه پارسال به‌ترتیب ۴۱ درصد، ۴۵ درصد، ۵۲ درصد و ۱۱ درصد افزایش یافته است.

بیشترین رشد مصرف گاز متعلق به نیروگاه‌هاست/ سیمان، پتروشیمی و فولاد در رتبه‌های بعدی

وی یادآور شد: امسال نسبت به پارسال در روزهای سرد توانسته‌ایم گاز بیشتری را در بخش‌های مختلف تامین کنیم و اکنون هم هیچ نقطه‌ای با قطعی گاز روبه‌رو نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *