منابع خبری آمریکایی گزارش دادند که رئیس جمهور آمریکا از احتمال آتش بس جدید میان رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطینی در غزه طی هفته آینده خبر داد.

به گزارش  خبرنگار بین المللی مرز اقتصاد ؛ منابع خبری آمریکایی گزارش دادند که رئیس جمهور آمریکا از احتمال آتش بس جدید میان رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطینی در غزه طی هفته آینده خبر داد.

بر پایه این گزارش، تارنمای انگلیسی اسکای نیوز بامداد سه شنبه گزارش داد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی در جریان سفر کاری به شهر نیویورک گفته امیدوار است آتش بس جدید تا چهارم ماه مارس اجرایی شود.

از سوی دیگر، شبکه خبری الجزیره به نقل از منابع اختصاصی خود گزارش داد که اسرائیل با درج مفاد جدیدی برای توافق آتش بس و مبادله اسرا طبق نشست اخیر در پاریس موافقت کرده است.

منابع آگاه گزارش داده‌اند که مقامات صهیونیستی در جریان مذاکرات غیرمستقیم با حماس با مقامات قطری توافق آتش بس جدید را منوط به بازگشت تدریجی آوارگان فلسطینی به شمال غزه به استثنای فلسطینیان در سن قانونی خدمت سربازی کرده است.

الجزیره فاش ساخت که اسرائیل با پیشنهاد حماس درباره افزایش کمک‌های بشردوستانه و انتقال کانکس‌های پیش ساخته موقتی برای آوارگان و ورود برخی تجهیزات ساخت و ساز به غزه موافقت کرده است.

بر اساس مفاد جدید آتش بس، اسرائیل همچنین پیشنهاد جابه‌جایی نیروهای خود را در خارج از مناطق شلوغ در نوار غزه را پذیرفته است و نیز با طرح توقف گشت شناسایی هوایی به مدت ۸ ساعت در روز را نیز پذیرفته است.

از سوی دیگر، منابع آگاه الجزیره خبر دادند که تل آویو پیشنهاد آزادی ۴۰۰ اسیر فلسطینی از جمله اسرای فلسطینی برجسته با احکام سنگین در مقابل آزادی ۴۰ اسیر صهیونیستی در غزه را پذیرفته است.

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *