مدیرعامل مؤسسه محک گفت: در سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان برای تأمین داروی کودکان مبتلا به سرطان هزینه شده است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی مرز اقتصاد ؛نگرانی از تأمین هزینه‌های درمان سرطان همواره یکی از مهم‌ترین و چالشی‌ترین دغدغه‌هایی است که خانواده‌های بیماران مبتلا به سرطان دارند. هزینه‌های درمان سرطان در ایران شامل هزینه‌های مربوط به تشخیص، درمان و اصلاح سبک زندگی است.

این هزینه‌ها عمدتاً شامل هزینه‌های مربوط به ویزیت مشاوره و معاینه پزشکی، آزمایش‌ها، تصویربرداری، جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، داروها و سایر خدمات بهداشتی و درمانی مرتبط با سرطان می‌شود.

از سوی دیگر هر چه سرطان دیرتر تشخیص داده شود، درمان و کنترل آن گران‌تر و کم‌اثرتر می‌شود؛ بنابراین هر چه در حوزه‌ی تشخیص زودهنگام سرطان سرمایه‌گذاری شود، اثربخشی بالاتری خواهد داشت.

آراسب احمدیان با بیان اینکه محک از سال ۱۳۷۰ تاکنون بیش از ۴۲ هزار کودک از سراسر کشور را تحت حمایت قرار داده است، گفت: این مؤسسه تلاش می‌کند تا بیش از ۱۳ هزار کودک در حال درمان را به روزهای خوش سلامتی برساند.

وی افزود: در سال ۱۴۰۱ مؤسسه محک بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان برای تأمین داروهای کودکان مبتلا به سرطان هزینه کرده است.

احمدیان ادامه داد: محک کوشیده است تا در سال‌های فعالیت خود هزینه‌های مرتبط با اقامت درمانی کودکان مبتلا به سرطان همه استان‌ها و شهرستان‌ها را نیز تأمین کند. بر همین اساس محک در سال ۱۴۰۱ مبلغ بیش از ۱۸۲ میلیارد ریال را برای اسکان کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان اختصاص داده است.

وی افزود: همچنین این مؤسسه مبلغی بیش از ۱۱۰ میلیارد ریال صرف هزینه رفت و آمد خانواده‌های کودکان مبتلا به سرطان برای استفاده از خدمات درمانی بیمارستان فوق تخصصی محک کرده است.

تأمین هزینه‌های لباس و تحصیل کودکان مبتلا به سرطان یکی دیگر از خدمات حمایتی است که مؤسسه محک ارائه می‌کند.

به گفته احمدیان، در سال ۱۴۰۱ حدود ۶ هزار کودک بیمار از خدمات کمک هزینه لباس و بیش از ۱۵۰ نفر هم از کمک هزینه تحصیل استفاده کردند که این رقم بالغ بر ۸۲۰ میلیون تومان است.

مدیرعامل محک در پایان افزود: هزینه‌های درمانی و حمایتی کودکان مبتلا به سرطان تنها با همراهی نیکوکاران محک تأمین می‌شود. امیدواریم با تداوم این کمک‌ها، در شرایطی که هر روز بر هزینه‌های محک افزوده می‌شود، بتوانیم فرزندانمان را به روزهای خوش سلامتی برسانیم.

انتهای پیام/

منبع:  مهر

لینک کوتاه : https://marzeeghtesad.ir/?p=12800

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *