سرپرست معاونت ساماندهی و بازآفرینی شهری شرکت بازآفرینی شهری ایران از تحقق ۶۲ درصدی برنامه تولید مسکن در ۲ سال ابتدای دولت سیزدهم خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی  مرز اقتصاد؛ «یداله آقایی» گزارشی از عملکرد استان‌ها درباره نوسازی مسکن ارائه کرد و گفت: عملکرد استان‌ها بر اساس درصد تحقق برنامه تولید مسکن نسبت به سهمیه ۲ سال ابتدایی ۶۲ درصد است. آمار نوسازی استان‌ها در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۹.۷ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه استان‌های خراسان، هرمزگان و مازندران در نوسازی مسکن روند صعودی داشته‌اند، تصریح‌کرد: میانگین درصد نوسازی بافت فرسوده به تولید واحد مسکونی کل کشور در بهار امسال ۲۰.۹ درصد بوده است.شهرهای تهران، مشهد، کرمانشاه، تبریز و اصفهان در سال جاری از نظر تعداد واحد به ترتیب جزو شهرهای برتر در این حوزه به شمار می‌روند.

آقایی ادامه‌داد: با تاکید وزیر راه و شهرسازی میزان تسهیلات نوسازی مردمی در بافت‌های فرسوده از ۳۰ هزار واحد به ۴۰ هزار واحد افزایش یافت که باید قرارداد آن تا پایان سال با بانک عامل بسته شود.

وی همچنین از افتتاح ۳۰ هزار واحد نوسازی مردمی در آینده نزدیک با حضور رییس جمهور خبر داد و از شهرداری‌ها خواست تا برای آماده شدن این افتتاح شرکت را یاری دهند.

انتهای پیام/

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *