رئیس‌جمهور تقویت بنیه دفاعی کشور را مهم دانست و گفت: سه عنصر قدرت دفاعی، ثبات اقتصادی و توانایی فرهنگی در تقویت بنیه دفاعی کشور اهمیت دارد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی  مرز اقتصاد ؛سیدابراهیم رئیسی در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی با بیان این‌که «صمیمانه از فرماندهان و مربیان این دانشگاه برای تربیت جوانان آگاه، شجاع، متدین، متخصص و آماده برای ایجاد، حفظ و ارتقا امنیت تشکر می‌کنم» ادامه داد: دانشگاه محل ارزشمندی برای آموزش، پژوهش، انتقال تجربیات، مهارت‌آفرینی و ارتقاء مهارت‌ها، شناخت تهدیدات معین، پیدان کردن راه‌کارهای مقابله با تهدیدهاست.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه امام مجتبی(ع) و سایر دانشگاه‌های نیروهای مسلح این ماموریت را دارند که در جهت ارتقای امنیت کشور، آسیب‌ها را بشناسند و راه‌های برون رفت را دقیق بدانند.

وی ادامه داد: با رهنمودهای فرمانده کل قوا نیروهای مسلح مومن، متدین، آگاه، زمان‌شناس، مردم‌دوست و خودباور هستند. شما در دل ملت جا دارید. نیروهای مسلح همیشه مشکلات را از پیش پای مردم بر می‌دارند. وجود خودشان را در مقابل تهدیدها سپر کرده‌اند. نقش شما به عنوان نیروی انتظامی نقش بسیار مهمی است. نقش پیش‌گیری از وقوع جرم، نقش مهم نظم و قانونمداری، نقش مهم شناسایی جرائم سازمان‌یافته، نقش مقابله با جرائم و آسیب‌های اجتماعی. در انجام این ماموریت‌های خطیر سه اصل و اساسی تدبیر و عقلانیت، مهربانی و اقتدار وجود دارد.

رییس‌جمهور اظهار کرد: عقلانیت به معنای ترس یا محافظه‌کاری نیست به معنای دقیق عمل کردن و شناخت دشمن و اقدام متناسب است. مردم شهر و روستا باید نیروی انتظامی را در مقابل آسیب‌ها  پناه خود بدانند. نیروی انتظامی باید در مقابل تبهکاران و مجرمان باید با اقتدار ظاهر شود. نیروی کارآزموده شجاع آگاه مجرب و دلداده به خدا داریم که همواره در سنگرها حضور دارند و شرایط و وضعیت را رصد می‌کنند و هرگز دچار غفلت نمی‌شوند تا دشمن از غفلت آنان سوءاستفاده کنند.

رییسی تقویت بنیه دفاعی کشور را مهم دانست و افزود: سه عنصر قدرت دفاعی، ثبات اقتصادی و توانایی فرهنگی در تقویت بنیه دفاعی کشور اهمیت دارد.

 

 

رییس‌جمهور ابزار کار را رمز کار نیروی انتظامی دانست و اظهار کرد: علم، ایمان، توانایی، دانش را دارید اما داشتن ابزار مناسب بسیار اهمیت دارد. دولت تاکید دارد که در فراجا کمک کند تا هم دانش و هم ابزار کار نیروی انتظامی مهیا باشد. مساعدت با نیروی انتظامی در دستور کار دولت است چون فرمانده کل قوا دستور داده‌اند.

وی ادامه داد: مردم با وجود همه تحریم‌ها و تهدیدها نیاز دارند تا با آرامش زندگی کنند. آرامش پیر و جوان و همه آحاد کشور در سایه امنیت موجب رشد و پیشرفت می‌شود. دشمن فتنه‌گری و کارشکنی می‌کند اما ملت اراده کرده مسیر پیشرفت را با اراده ادامه دهد. در جنگ اراده‌ها تاکنون اراده ملت ایران پیروز بوده است. تجربه نشان داده در ۴۵ سال گذشته مردم و نیروهای مسلح با اعتماد به نفس و اتکا به خدا در میدان‌های مختلف پیروز بوده‌اند.

وی ادامه داد: ما در عرصه‌های مختلف خواستیم و توانستیم اما دشمن خواست ولی نتوانست. مردم وظیفه‌شناس در همه عرصه‌ها حضور دارند. دنیا حضور مردم را در ۲۲ بهمن و پای صندوق‌های رای و در کمک به نیروهای مسلح دید. نقش مردم، نقش برجسته‌ای است. مردم در کشور ما اراده کرده و تصمیم می‌گیرند. از همینجا از حضور پرشور و باشکوه مردم در انتخابات تشکر می‌کنم.

رییس‌جمهور ادامه داد: دشمن می‌داند مهمترین مولفه اقتدار و قدرت ما، ملت است. نیروهای مسلح ایران در دل مردم جا دارند. امروز مردم به نیروی انتظامی و سایر نیروهای مسلح عشق می‌ورزند در عوض منفورترین ارتش و نیروی مسلح در دنیا، ارتش و نیروی مسلح آمریکاست. دنیا با همه وجود از رژیم صهیونیستی و نیروهای مسلح آمریکا و نیروهای تحت حمایت آنان با همه وجود متنفر است.

رییسی ادامه داد: یقین دارم وعده الهی که تاکنون برای ملت ایران قابل مشاهده است، نصرت و پیروزی در همه صحنه‌ها را شاهد خواهیم بود. مقاومت جانانه ملت فلسطین به نابودی رژیم صهیونیستی منجر و پیروزی فلسطینان منجر خواهد شد.
انتهای پیام

انتهای پیام/

منبع : ایسنا

لینک کوتاه :https://marzeeghtesad.ir/?p=12966

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *