بوجه

سازمان برنامه و بودجه کشور در راستای تخصیص بهینه منابع مالی کشور، از تخصیص حدود ۲۱ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تامین مالی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و تکمیل طرح و پروژه‌های استانی و ملی خاتمه‌ای و مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی  مرز اقتصاد ؛در راستای سیاست‌گذاری‌های دولت سیزدهم و تاکید رئیس‌جمهور برای حل مسائل استان‌ها و نهضت تکمیل طرح و پروژه‌های استانی و ملی خاتمه‌ای و روند اجرایی شدن مصوبات سفرهای استانی رئیس‌جمهور، ۲۱ هزار میلیارد تومان اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور اختصاص یافت.

اعتبارات تخصیص یافته به این طرح‌ها، شامل سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به حمل و نقل و عمران شهری؛ سه هزار میلیارد تومان به آب و فاضلاب؛ دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به سلامت و رفاه اجتماعی؛ هزار و ۳۷۵ میلیارد تومان به آموزش و پرورش؛ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان به جهاد کشاورزی و محیط‌زیست؛ دو هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان به فرهنگ، گردشگری و ورزش و ۶۵۰ میلیارد تومان به صنعت، معدن و ارتباطات است.

بر اساس این گزارش همچنین سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان نیز برای طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی و حدود سه هزار میلیارد تومان نیز برای سایر حوزه‌ها تامین اعتبار شده است.

انتهای پیام/

منبع : ایرنا

لینک کوتاه :https://marzeeghtesad.ir/?p=13081

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *