غلامعلی دهشیری در تبیین عمکلرد ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه در استان یزد گفت: در سال ۱۴۰۲ در مجموع ۵۰۸ درخواست به دبیرخانه ستاد ارسال شد که نسبت به سال گذشته ۲۹ درصد افزایش داشته است. وی افزود: از مجموع درخواست های رسیده ۲۱۰ درخواست با دریافت مصوبه و ۶۴ درخواست با مکاتبه دبیرخانه حل شده است.

به گزارش مرز اقتصاد ؛دهشیری با بیان اینکه ۴۵ درخواست از سال ۱۴۰۲ در دبیرخانه ستاد در جریان رسیدگی می باشد اظهارداشت: همچنین ۱۲ درخواست به علت رسیدگی در مراجع قضایی و ۱۳۰ درخواست غیر مرتبط با عدم پیگیری از دستور کار ستاد خارج شده است. رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: در سال ۱۴۰۲ در مجموع ۳۷ جلسه اصلی ستاد، ۴۲ بازدید توسط اعضای اصلی یا اعضای کمیته مقدماتی و جلسات مستمر کمیته مقدماتی برگزار شد که ماحصل آن صدور ۲۳۰ مصوبه جهت رفع مشکلات واحدهای تولیدی بود.

وی تصریح کرد: از مجموع مصوبات ستاد ۱۳۵ مصوبه که ۶۴ درصد از مصوبات را تشکیل می دهد اجرا ۳۶ مصوبه در حال اجرا و ۲۴ مصوبه اجرا نشده است. عالی ترین مقام قضایی استان یزد اضافه کرد: مصوبات اجرا نشده مرتبط با برخی بانک های خصوصی ، سازمان مدیریت امور اراضی و … می باشد که قطعا دلایل خود را دارند اما قطعا دلایل عدم اجرا توسط دبیرخانه ستاد بررسی و شناسایی می شود.
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: در خواست ۱۵ شرکت در ستاد با نظر اکثریت آراء مورد قبول قرار نگرفته است. وی گفت: از مجموع درخواست رسیده به دبیرخانه ستاد ۷۵ درخواست مربوط به شرکت های کاشی و سرامیک،۵۹ درخواست مربوط به شرکت های معدنی،۴۳ درخواست مربوط به شرکت های حوزه ساختمان،۴۶ درخواست مربوط به شرکت های فولادی،۳۶ در خواست مربوط به شرکت های کشاورزی و دامپروری، ۴۱ درخواست مربوط به شرکت های موادغذایی و لبنی و … می باشد.

دهشیری افزود: براساس سازمان ها و نهادها ۱۴۰ درخواست مرتبط به سازمان صمت،۱۱۰ درخواست مرتبط با بانک ها، ۸۰ درخواست مرتبط با گمرک،۴۶ درخواست مرتبط با شرکت شهرک های صنعتی،۳۸ درخواست مرتبط با آب منطقه ای،۳۴ درخواست مرتبط با راه و شهرسازی و … بوده است.

لینک کوتاه :https://marzeeghtesad.ir/?p=13679

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *