جلسه مشترک معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با جمعی از مدیران آموزشگاه های آزاد هنری پیرامون برگزاری المپیاد ملی آموزش هنر برگزار شد.

سیدعباس دهقان، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد؛ با بیان طرح برگزاری المپیاد ملی آموزش هنر در قالب لیگ قهرمانی مراکز آموزش هنر سراسر کشور به عنوان نخستین گام در جهت رقابت و‌ پویایی بین آموزشگاه های استان برای شناسایی، کشف استعدادهای برتر حوزه های تخصصی هنری (نمایش،موسیقی و هنرهای تجسمی)، و هدایت این هنرجویان در جامعه، از کلیه مدیران مسئول آموزشگاه های هنری استان جهت حضور پر شور و نشاط در این طرح ملی دعوت کرد.
به گفته وی باتوجه به ماهیت گروهی و تیمی و رویکرد انسجام بخشی فرهنگی و اجتماعی این رویداد،موضوعات المپیاد تحت شعار محوری یکصدا ایران می باشد که شامل؛هویت و سبک زندگی اسلامی-ایرانی،ایجاد انگیزه و امید آفرینی،ایجاد شور اجتماعی و تقویت مشارکت عمومی ،تحکیم بنیان خانواده،همبستگی ملی و انسجام اجتماعی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.
وی گفت:مدیر هر آموزشگاه هنرهای تجسمی می تواند صرفا یک تیم سه نفره دریکی از گرایش های طراحی، نقاشی و یا گرافیک معرفی و در سامانه ثبت نمایند. وی ادامه داد: مدیرآموزشگاهای هنرهای نمایشی هم می توانند صرفا یک تیم سه الی پنج نفره تئاتر صحنه ای را معرفی و ثبت نمایند. در حوزه موسیقی نیز البته صرفا یک تیم سه الی پنج نفره در یکی از گرایش های ایرانی یا موسیقی جهانی معرفی و ثبت کند.
وی در عین حال گفت:مدیر آموزشگاههای خوشنویسی می توانندصرفا یک تیم سه نفره در یکی از گرایش های نستعلیق یا شکسته نستعلیق را معرفی نمایند. دهقان تاکید کرد: اعضای تیم های معرفی شده باید جزء هنرجویان همان آموزشگاه باشند. به گفته وی بارگذاری و ثبت آثار تیم ها در سامانه به نشانی https://olympiart.ir/institute/ توسط مدیرآموزشگاه تا ۲۰ اردیبهشت صورت پذیرد و در نهایت از اول تا ۱۰ خرداد داوری آثار انجام می شود.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان یزد بارگذاری آثار تا ۲۰ اردیبهشت سال‌جاری اعلام کرد و افزود: برگزیدگان تا نیمه تیرماه به ستاد ملی معرفی می شوند. وی گفت: آموزشگاه هایی که تیم هایشان به مرحله ملی معرفی شوند جدا از هدایای نقدی، لوح تقدیر،درج ۳۰درصد امتیاز این رویداد در فرایند رتبه بندی آموزشگاه ها و فرایند ارزیابی جایزه ملی آموزش هنر را اخذ می کنند و در صورت دریافت جام قهرمانی درج ۱۰۰درصد امتیاز این رویداد در فرایند رتبه بندی آموزشگاه خواهدبود. وی در عین حال متذکر شد تیم های راه یافته به سطح ملی به جشنواره فجر معرفی می شوند.
لازم به ذکر است ۱۰۶ آموزشگاه آزاد هنری در رشته های تخصصی نمایش،تجسمی،موسیقی،خوشنویسی و هنرهای سنتی با مجوز دائمی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در سطح استان فعالیت می کنند.
لینک کوتاه :https://marzeeghtesad.ir/?p=13920

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *