استان یزد رتبه اول ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی در کشور را به دست آورد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمدرضا فلاحتی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با ذکر این خبر افزود: با توجه به اطلاعات منتشر شده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استان یزد در صدر جدول به کارگیری فارغ التحصیلان دانشگاهی در کشور قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه تعهد استان در سال گذشته در سامانه رصد ۲۳هزار و ۹۸۵ نفر ایجاد اشتغال بوده است گفت: در سال ۱۴۰۲ برای ۲۸ هزار و ۲۰۱ نفر اشتغال در استان یزد ایجاد شده و اطلاعات آنها در سامانه رصد ثبت گردیده است. فلاحتی با بیان اینکه از این تعداد به کارگماری ۴ هزار و ۸۹۱ نفر فارغ التحصیلان دانشگاهی بوده اند افزود: درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی ثبت شده در سامانه رصد نسبت به کل ثبت نام شدگان در استان یزد ۱۷ و ۳۴ صدم درصد است.
وی گفت: استان سمنان و کرمان به ترتیب با ثبت ۱۵/۸۰ و ۱۵/۵۰ درصد بعد از استان یزد، جایگاه دوم و سوم را در زمینه ثبت اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی نسبت به مجموع اشتغال ثبت شده این استان‌ها در سامانه رصد کسب کردند.
فلاحتی ادامه داد: عزم دولت در سال جاری، افزایش ورود فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به بازار کار و فراهم آوردن زمینه اشتغال آنها است. در سال پیش رو سمت و سوی اهداف دولت، تحقق حدود ۳۸ درصدی از تعهد اشتغال استانها به سمت اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی است و دولت درصدد افزایش آمار اشتغال این گروه می باشد.
فلاحتی اضافه کرد: سهم استان یزد نیز در این بخش از میزان بیش از۱۷ هزار و ۹۹۷ نفر تعهد اشتغال در سال جاری، ایجاد اشتغال برای حدود۶ هزار و ۸۰۰ نفر فارغ التحصیل دانشگاهی می باشد. به امید خدا درصدد هستیم با همکاری همه دستگاههای متولی اشتغال، این عدد را تا پایان سال محقق نماییم. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۳ استان یزد به صورت داوطلبانه متعهد شده است که قریب ۷ هزار شغل از تعهد اشتغال استان را به فارغ التحصیلان اختصاص دهد تا تمرکز دستگاه های اجرایی استان بیش از قبل به اشتغال فارغ التحصیلان باشد. فلاحتی یادآور شد: در سال گذشته مجموع میزان تعهد اشتغال در کشور یک میلیون و ۸۸ هزار و ۶۰۹ نفر بوده است که بیش از تعهد به میزان یک میلیون و ۳۲۵ هزار و ۱۱۲ نفر در این سال اشتغال ثبت شده است و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با ثبت اشتغال ۱۶۰ هزار و ۳۴۰ نفر، بیش از ۱۲ درصد از مجموع اشتغال‌های ثبت شده را تشکیل دادند.
لینک کوتاه : https://marzeeghtesad.ir/?p=14181

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *