انتشار کتاب «لبخند مصطفی»

انتشارات جمکران کتاب «لبخند مصطفی» را با نگاهی به زندگی‌نامه شهید مدافع حرم، مصطفی نبی‌لو، منتشر کرد و در دسترس علاقه‌مندان قرار داد.

به گزارش مرز اقتصاد و به نقل از خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، کتاب «لبخند مصطفی» به قلم مریم دوست محمدیان با موضوع زندگی‌نامه شهید مدافع حرم مصطفی نبی‌لو به همت دفتر ادبیات پایداری انتشارات کتاب جمکران و با مشارکت ستاد ملی کنگره شهدای استان قم منتشر و روانه بازار نشر شد.

شهید مصطفی نبی‌لو از رزمندگان دفاع مقدس و کارمند کمیته امداد امام خمینی(ره)، با شروع جنگ داعش در سوریه با وجود اینکه نظامی نبود، داوطلبانه به سوریه اعزام و در تاریخ ۲۹ مهر سال ۱۳۹۶ در عملیات آزادسازی بوکمال در منطقه دیرالزور سوریه به شهادت رسید.

کتاب زندگی‌نامه شهید مصطفی نبی‌لو را مریم دوست محمدیان به روایت همسر شهید به نگارش درآورده است. «لبخند مصطفی» در ۱۵۰ صفحه و با قیمت ۶۵ هزار تومان توسط انتشارات کتاب جمکران به چاپ رسیده است.

در بخشی از کتاب می خوانیم:

«اعزام شدن مصطفی به سوریه تقریباً محال بود؛ چون نیروی نظامی و حتی بسیجی نبود. یک کارمند جزء کمیته امداد بود و راه برایش بسته بود. در رفت‌وآمدهای مداومش برای اعزام به او گفته بودند: «شما نه تنها نظامی نیستی حتی عضویت بسیج هم نداری و نمی‌شه…»

و وقتی مصطفی از جانبازی‌اش در دوران دفاع مقدس گفته بود، جواب شنیده بود که: «صِرف جانبازی مجوز رفتن به سوریه نیست…».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *