رئیس کل دادگستری استان یزد از آزادی تعداد ۱۱۲ زندانی غیر عمد با مشارکت نیکوکاران و همراهی خوب شکات در گذشت بخشی از دیون از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.

غلامعلی دهشیری رئیس هیئت امناء ستاد مردمی دیه استان یزد با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد ۱۱۲ زندانی غیر عمد از زندانهای استان آزاد و به آغوش گرم خانواده خود بازگشتند که مبلغ بدهی آنها ۲۴۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بود.

دهشیری ادامه داد: در فرآیند آزادی از طریق پذیرش اعسار از سوی مراجع قضایی و قضات دادگاه‌ها مبلغ ۱۰۷میلیارد تومان بود و شکات نیز در این پرونده ها خود به مانند خیر عمل نموده و مبلغ ۱۰۲ میلیارد تومان را گذشت نموده و مابقی این مبلغ از منابع این ستاد مردمی شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوعدوست و تسهیلات بانک های عامل و آورده مددجو به مبلغ ۳۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این ۱۱۲ نفر و بازگشت آنها به آغوش گرم خانواده فراهم گردید. وی با تشریح نوع محکومیت این مددجویان گفت: از این تعداد آزاد گردیده تعداد ۷۱ مددجو مربوط به محکومین مالی ، تعداد ۳۵ محکوم مربوط به پرداخت مهریه ، تعداد ۴ محکوم مربوط به پرداخت نفقه و تعداد ۲ محکوم نیز مربوط به دیه حوادث کارگاهی بودند.

رئیس کل دادگستری استان یزد ضمن تقدیر از تلاش های بی وقفه کارکنان و اعضاء کمیته صلح و سازش این ستاد مردمی گفت: از این تعداد آزادی تعداد ۲۲ مددجو با انجام مشاوره و اصلاح ذات البین توسط مددکاران این ستاد و بدون پرداخت هیچ گونه مبلغی و تعداد ۹۰ مددجو با پرداخت از منابع، شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوع دوست و تسهیلات بانک های عامل از زندان آزاد گردیدند که از این تعداد ۱۱ مددجو زن و ۱۰۱ مددجو نیز مرد بودند.

دهشیری ضمن گرامیداشت هفته بسیج تصریح نمود: همزمان با آغاز هفته بسیج به همت ستاد دیه استان و با همکاری بسیج حقوق دانان و سپاه الغدیر یزد آیین گلریزان زورخانه ای به میزبانی زندان مرکزی یزد برگزار گردید و مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از سوی نیکوکاران استان اهدا گردید و مجموعه ستاد با همکاری بسیج حقوق دانان تا ۱۲آذر ماه سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مراسم گرامیداشت روز قشر بسیج حقوقدانان این پویش را ادامه داده تا زمینه آزادی تعداد بیشتری از زندانیان جرائم غیر عمد را فراهم گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *