اخیرا کانون فرهنگی تبلیغی سفینة النجاة که در زمینه احیای روضه های خانگی در سطح کشور فعالیت میکند طرح جالبی را با نام باقیات الصالحات جهت انجام نماز و روزه قضای مومنین راه اندازی کرده است که مورد استقبال فوق العاده مردم قرار گرفته است .

توضیح اینکه گروهی از مومنین به همدیگر تعهد میدهند که هرکدام ماهانه ۱۰۰۰ صلوات و یک زیارت عاشورا و یک سوره یس قرائت کنند و ثواب آن را به تمام اعضای زنده و فوت شده این گروه اهدا نمایند و اگر شخصی از این گروه از دنیا رفت بقیه متعهد میشوند برای او یک شبانه روز (۱۷ رکعت) نماز قضا بخوانند و بابت روزه نفری ۹٫۰۰۰ تومان پرداخت نمایند تا مبالغ جمع شده جهت انجام روزه قضای آن شخص به دفاتر مراجع تقلید تحویل داده شود. و نهایتا نماز و روزه سه سال آن شخص توسط گروه انجام میشود.

همچنین تا وقتی گروه باقی باشد شخص متوفی در ثواب تمام اعمال گروه سهیم خواهد بود.

برای عضویت در این گروه هر نفر باید به صورت ماهانه مبلغ ۵۰٫۰۰۰ تومان جهت انجام امور خیریه به حساب کانون واریز نماید که این مبلغ صرف برگزاری روضه های خانگی و قربانی کردن گوسفند و آزاد سازی زندانیان و کمک به فقرا و سایر امور خیریه هزینه میشود و ثواب آن به تمام اعضای زنده و فوت شده گروه اهدا میگردد و گزارش آن به صورت هفتگی در کانال مجموعه درج میگردد.

علاقه مندان جهت آشنایی بیشتر با این طرح و قوانین آن و همچینن ثبت نام در طرح میتوانند در ایتا به آدرس @baghiat_s مراجعه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *