عضو دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، پرورش یافته مکتب حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است.

مهدی فضایلی روز چهارشنبه در همایش بزرگداشت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت چهارمین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در سالن همایش‌های شرکت نسوز ایران در اصفهان افزود: شخصیت شهید سلیمانی، متعالی و فراتر از یک انسان معمولی بود.

به گفته وی، اخلاص، تلاش بی‌وقفه، خستگی ناپذیری، تدیُن، تشرع و پایبندی به احکام دینی و تلاش برای دیده نشدن از ویژگی‌های شخصیتی سردار سلیمانی است.

وی اضافه کرد: ارادت و علاقه به سردار شهید سلیمانی و برگزاری مراسم تجلیل و بزرگداشت تنها مُختص مردم ایران نیست و اینگونه مراسم توسط مردم دیگر کشورها هم برگزار می شود.

عضو دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز هزاران مراسم برای این مرد بزرگ در ایران و سایر نقاط جهان برگزار خواهد شد.

وی‌ با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی و اخلاص و نیت پاک و الهی شهید سلیمانی، ادامه داد: خدای متعال کاری کرد که همه عالم متوجه شهادت شهید سلیمانی شوند.

فضایلی گفت: ما هم می‌توانیم برای رسیدن به ویژگی‌های شخصیتی حاج قاسم از جمله اخلاص، تمرین و تلاش کنیم و عیار آن را در وجود خود بالا ببریم.

حاج قاسم، پرورش یافته مکتب امام و رهبری است

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: حاج قاسم به معنی واقعی سرباز امام زمان(عج) بود و امروز نمی‌توان کسی همانند سردار سلیمانی را برای انقلاب پیدا کرد.

پروین صالحی با بیان‌اینکه شهید سلیمانی فرمانده روزهای سخت جنگ و سیل خوزستان بود که در ایران و جهان درخشید، افزود: همه ما باید در شرایط کنونی و در جنگ اقتصادی و جنگ ترکیبی همانند شهید سلیمانی عمل کنیم.

وی همچنین با اشاره به کمبود گاز در کشور گفت: باید در این شرایط الگوی مصرف سوخت را در بخش های خانگی، صنعتی، اداری و تجاری رعایت کنیم.

صالحی با بیان اینکه الگوی بهینه مصرف سوخت در ایران بدرستی اجرا نمی‌شود، تصریح کرد: انتقال و حمل کمبود سوخت بخش‌های دیگر به بخش صنعت، کار خوب و پسندیده‌ای نیست.

وی با اشاره به اینکه باید الگوی بهینه مصرف سوخت برای همه اجرایی شود، اضافه کرد: اگر همه بخش‌ها و صنوف برای رعایت الگوی بهینه مصرف سوخت تلاش کنند، هیچ وقت در صنعت با کمبود سوخت مواجه نخواهیم شد.

حاج قاسم، پرورش یافته مکتب امام و رهبری است
حاج قاسم، پرورش یافته مکتب امام و رهبری است

 در این مراسم از ۲ تابلوی نقاشی با موضوع «سردار سلیمانی» اثر استاد «مصطفی شعرباف» رونمایی شد.

شرکت سرمایه‌گذاری سازمان تامین اجتماعی ۱۸۵ شرکت را در کشور در اختیار خود دارد که ۲ شرکت ذوب‌آهن و فرآورده‌های نسوز ایران در استان اصفهان فعالیت می‌کنند.
شرکت فرآورده‌های نسوز ایران نخستین و بزرگترین تولیدکننده آجرهای نسوز در کشور است که از سال ۱۳۵۶ در مبارکه شروع به فعالیت کرد.
شهرستان مبارکه در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی اصفهان قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *