دبیر ستاد انتخابات استان عنوان کرد : در حوزه بومی سازی مولفه‌های چهارگانه انتخابات اعم از امنیت، مشارکت، رقابت و سلامت، بومی‎سازی و به وزارت کشور ارسال شده است
«سعید رستگاری» درجمع اصحاب رسانه استان یزد با بیان اینکه فرایند انتخابات مجلس خبرگان با قانون جدید به حدود ۱۱۹ روز افزایش یافته است.تصریح داشت : بر اساس قانون جدید مصوب مجلس شورای اسلامی فرایند دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به‌صورت رسمی از ۱۵ مرداد ۱۴۰۲ آغاز گردیده است .
وی افزود : براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و الزام کردن پیش ثبت نام برای کاندیداهایی که قصد کاندیداتوری دارند بازه زمانی فرآیند انتخابات از ۹۰ روز در گذشته به ۲۰۹ روز افزایش یافته است.
دبیر ستاد انتخابات استان از تدارک ۸۵۳ شعبه اخذ رای و تعداد ۶۲۶ شعبه شهری و ۲۲۷ شعبه روستایی و همچنین ۶۷۰ شعبه ثابت و ۱۷۳ شعبه سیار و ۷ شعبه نیز مربوط به اقلیت زرتشتیان دراستان خبر داد واضافه کرد ممکن است این تعداد افزایش یا کاهش یابد.

رستگاری با اشاره به برگزاری انتخابات در تمام شعب استان به صورت آنلاین و برخط، خاطرنشان کرد: براساس ماده ۱۱ قانون جدید انتخابات داشتن شناسنامه در قانون جدید انتخابات از الزامات اخذ رای نیست و هموطنان می‎توانند با هرگونه مدرک هویتی اعم از کارت ملی، گواهینامه و پاسپورت و غیره در انتخابات مشارکت داشته باشند.

این مقام مسئول با بیان اینکه انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان یزد تنها در یک حوزه اصلی که فرمانداری یزد است برگزار می‌شود اظهار داشت : انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان یزد در چهار حوزه اصلی و ۲۱ حوزه فرعی برگزار می‌شود.
دبیر ستاد انتخابات استان از تشکیل ۸ کمیته جانبی ذیل ستاد انتخابات استان و تشکیل تاکنون بالغ بر ۲۰ جلسه توسط ستاد انتخابات استان در رابطه با موضوعات مختلف خبر داد وافزود : در راستای بومی‌سازی چهار مؤلفه که مد نظر مقام معظم رهبری در زمینه برگزاری انتخابات بوده است جلساتی با تمام شهرستان‌ها به صورت جداگانه برگزار و مسائل و مشکلاتی که در زمینه انتخابات گذشته وجود داشته است احصا شد.

رستگاری با اشاره به تشکیل جلسات مشترک ستاد انتخابات استان با ستادهای شهرستانهای تابعه، تصریح کرد: نسبت به آسیب شناسی انتخابات گذشته نیز اقدام و ایرادات احصا شده و در جهت رفع آنها نیز اقداماتی صورت گرفته است و موارد کشوری نیز به ستاد انتخابات کشور اعلام شده است
وی در ادامه بیان داشت : تمام مشکلات و مواردی که مربوط به استان یزد بوده است برطرف و مواردی که مربوط به وزارت کشور بوده است نیز به صورت کتبی به مسئولان مربوطه منتقل شده تا این مشکلات برطرف شود.
دبیر ستاد انتخابات استان عنوان کرد : ۱۴ هزار نفر در کل استان اعم از عوامل اجرایی، نظارتی، امنیتی و غیره وظیفه برگزاری انتخابات در ۲۵ حوزه انتخابیه اصلی و فرعی استان را برعهده دارند.

رستگاری مهلت و بازه زمانی تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوم تا نهم اسفندماه اعلام و گفت : در مورد انتخابات شورای خبرگان رهبری دو هفته قبل از انتخابات برای تبلیغات داوطلبان منظور شده است و با تبیلغات پیش از موعد و تخلفات انتخاباتی از طریق ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی در استان برخورد می‌شود.

دبیر ستاد انتخابات استان بابیان اینکه آمارهای اعلامی در مورد رای اولی‌ها از سوی دستگاه‌های به غیر از ثبت احوال مانند آموزش و پرورش تقریبی است تصریح داشت : آمار واجدین شرایط و رای اولی‌ها تقریباً حدود دو هفته قبل از انتخابات توسط وزیر کشور به استانداران اعلام خواهد شد .
شایان ذکر اینکه در پایان به سؤالات خبرنگاران پاسخ داده شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *