شهردار یزد با بیان اینکه در سیاست‌گذاری شهرداری، برنامه‌ها به جای رویداد محور به سمت تربیت محور حرکت می‌کند گفت: زمانی که شهرداری‌ها در حال انجام بخش عمده‌ای از وظایف نهادهای دولتی هستند، حمایت دولت از شهرداری‌ها هم باید افزایش پیدا کند.
ابوالقاسم محی‌الدینی در جریان بازدید نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس از سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد اظهار داشت: تقریبا در تمامی رویدادهای فرهنگی و ورزشی که در سطح شهر یزد برگزار می‌شود سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد به صورت مستقیم حضور دارد و یا برنامه را به صورت کامل برگزار کرده و یا به عنوان مشارکت کننده حضور داشته است.
وی با بیان اینکه در حوزه ورزش، وظیفه شهرداری حمایت از ورزش همگانی است و در حوزه ورزش قهرمانی نمی‌تواند ورود کند خاطرنشان کرد: در این حوزه هم فعالیت‌های بسیار زیادی داشته و تاکنون حمایت‌های مختلفی از برنامه‌های ورزشی و تکمیل زیرساخت‌های ورزشی شهر یزد و به ویژه در محلات انجام داده است.
شهردار یزد خاطرنشان کرد: چندی قبل ادعایی شده بود مبنی بر اینکه شهرداری یزد از برنامه‌ها و مجموعه‌های هنری حمایت نمی‌کند در حالی که طی همین امسال ما از بالغ بر ۲۰ مجموعه هنری حمایت مستقیم کردیم که از این تعداد به صورت مستقیم شهرداری تهیه کننده ۱۲ مجموعه هنری بوده است.
محی‌الدینی خاطرنشان کرد: همچنین در دیگر حوزه‌های هنری هم شهرداری به صورت مستقیم ورود کرده و از ابتدای امسال تاکنون حدود ۱۵ شب شعر توسط شهرداری یزد برگزار شده و از برنامه‌های مختلف در حوزه شعر و ادب حمایت ویژه و کامل صورت گرفته است.
وی از برگزاری چهار رویداد عکاسی در شهر یزد طی امسال و با حمایت شهرداری یزد خبر داد و افزود: علاوه بر این در عرصه تئاتر هم به صورت بسیار فعال و قابل توجه شهرداری یزد ورود کرده و حمایت‌های گسترده‌ای در این حوزه انجام داده به گونه‌ای که در بسیاری از شهرهای کشور این میزان حمایت واقعا کم نظیر است.
شهردار یزد تصریح کرد: یکی از رویدادهای بسیار مهم استان یزد در حوزه تئاتر، جشنواره چتر زندگی است که ششمین دوره آن با حضور هنرمندان و تیم‌های توانمندی از نقاط مختلف کشور در شهر یزد برگزار شد و این رویداد هم توسط شهرداری انجام شده و با وجود تمام این رویدادهای فرهنگی و هنری و ورزشی چنین ادعایی مطرح می‌شود که اصلا درست نیست.
محی‌الدینی افزود: به طور کلی اگر در لوگو برگزار کنندگان رویدادهای مختلف توجهی صورت پذیرد، مشخص می‌شود که در تقریبا تمام این رویدادها لوگو سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد ثبت شده که نشان دهنده حمایت مستقیمی است که از آن انجام شده است.
وی ادامه داد: در حوزه گردشگری هم بسیاری از اتفاقاتی که رخ داده توسط سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد برگزار می‌شود و ادارات مختلف با این عنوان که دولت الان پول ندارد، برای برگزاری رویدادها به سمت شهرداری یزد مراجعه می‌کنند.
شهردار یزد تصریح کرد: مردم هم به دلیل حضور پررنگ شهرداری در رویدادهای مختلف و تامین زیرساخت‌ها انتظار کار ورزشی و فرهنگی و هنری را از شهرداری دارند و در دیدارهای مردمی که با حضور نماینده مردم یزد در مجلس انجام می‌شود، مردم و معتمدین محلات به جای آنکه از ادارات دولتی درخواست تامین زیرساخت‌های ورزشی و فرهنگی هنری داشته باشند، اعلام می‌کنند که این شهرداری چه برنامه‌ای برای محلات در این حوزه‌ها دارد.
محی الدینی افزود: این وضعیتی است که الان وجود دارد و به نظر می‌رسد که در سطح ملی هم باید برای این موضوع تصمیمی گرفته شود چرا که در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری‌ها وظایف بسیاری از نهادها را انجام می‌دهند و لازم است که وقتی بخش عمده‌ای از فعالیت‌های دولت توسط شهرداری‌ها انجام می‌شود دولت هم حمایت لازم را انجام دهد نه اینکه تنها در یک مورد، ۲۰ هزار میلیارد تومان از ارزش افزوده شهرداری‌ها برداشته شود و به یارانه کشاورزی و گندم کاران اختصاص پیدا کند.
وی با بیان اینکه زمانی که این اتفاق و برداشت از منابع شهرداری‌ها رخ می‌دهد، قطعا آن قسمت از وظایف ارگان‌های دولتی که توسط شهرداری‌ها انجام می‌گرفت هم با کندی روبرو می‌شود، گفت: سیاست‌های ما در برنامه‌های مختلف تاکنون بیشتر رویداد محور بوده اما در سیاست‌گذاری جدید برنامه داریم که از سال آینده به جای رویداد محور، به سمت برنامه‌های تربیت محور حرکت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *