توافق‌نامه تسهیل استفاده از اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه بین شرکت سنگ آهن مرکزی ایران و پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف منعقد شد.
به‌گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران/ بافق؛ جلسه امضای توافق‌نامه تسهیل استفاده از اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه بین شرکت سنگ آهن مرکزی ایران و پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، روز گذشته به میزبانی دفتر دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
در این جلسه سیدعباس موسوی، رییس دانشگاه صنعتی شریف به همراه شورای عالی دانشگاه و جمعی از معاونان و مدیران ارشد علمی کشور از جمله دکتر سورنا ستاری حضور داشتند و توافق‌نامه تسهیل استفاده از اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه بین مجتبی حمیدیان، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران و بهنام طالبی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، امضا شد.

سرمنشا اتفاق‌های بزرگ

در این جلسه مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران با اشاره به اینکه امروز در شرکت‌ها و مجموعه‌های صنعتی بزرگ کشور از حوزه‌های دانش‌بنیان صحبت می‌شود،گفت: رقم‌های مالی پروژه‌های دانش‌بنیان کشور در شرایط کنونی بزرگ شده است.
وی افزود: ظرفیت اعتبار مالیاتی اگر در شرکتها مدیریت شود اتفاق‌های بزرگی رخ خواهد داد ، بخصوص که شرکت هایی مانند سنگ آهن مرکزی ایران صرفا محدود به حوزه صنعت معدن نیستند و پروژه‌های متعددی در حوزه‌های انرژی از جمله آب، برق،گاز ، محیط‌زیست و حتی احداث مراکز درمانی و ورزشی نیز در برنامه های خود دارند.
حمیدیان گفت: حوزه مدیریت و راهبری شرکت‌ها اهمیت بالایی دارد و اجرای این توافق‌نامه سرمنشا اتفاق‌های بزرگ خواهد بود.

همکاری شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران با ۱۲۰ شرکت دانش‌بنیان کشور

علی یقطین،رئیس هیات‌مدیره شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران در این جلسه با اشاره به اینکه فعالیت‌های شرکت در حوزه قراردادهای پژوهشی با دانشگاه‌ها طی ۲ سال گذشته ۱۰ برابر شده و این شرکت هم‌اکنون با ۱۲۰ شرکت دانش‌بنیان کشور همکاری دارد، گفت: شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران جزو نخستین شرکت‌هایی است که اعتبار مالیاتی گرفته است و هم‌اکنون این شرکت از ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار مالیاتی مربوط به سفر ریاست جمهور به استان یزد برخوردار است.
قابل ذکر است، موضوع این توافق‌نامه شامل تعریف و اجرای طرح های لازم برای رفع نیازهای پژوهشی و فناورانه شرکت و تسهیل فرآیندهای اجرایی مربوط به بهره‌مندی شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران از اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه در معاونت علمی،فناوری و دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری می‌شود و مدت آن ۲ ساله است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *