رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد از پایان طرح رفع تداخلات اراضی ناشی از اجرای قوانین و مقررات موازی استان در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

محمد علی حاتمی زاده ضمن بیان اینکه طرح رفع تداخلات اراضی کشاورزی سال ۱۳۹۵ در استان یزد با انعقاد دو قرارداد آغاز شد، اعلام کرد: به موجب تبصره ۳ الحاقی ماده ۹ قانون افزايش بهره‌وري بخش كشاورزي و منابع طبيعي از سوی وزارت جهاد کشاورزی در تاریخ۱۳۹۴/۲/۲۰ با همكاري سازمان ثبت اسناد و املاك كشور نسبت به رفع تداخلات ناشی از اجرای قوانین و مقررات موازی در اراضی ملی ، دولتی و مستثنیات اشخاص اقدام و پس از رفع موارد اختلافی سند مالکیت اصلاح شد.

وی افزود : از سال ۱۴۰۱ و با کاداستر قسمت زیادی از پلاکهای اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد در بانک اداره کل ثبت اسناد و املاک تثبیت و در پی آن اجرای طرح سرعت گرفت، بطوریکه بیش از ۸۰ درصد از این پلاکها از سال ۱۴۰۱ به بعد و با همکاری اعضاء کمیسیون رفع تداخلات استان یزد تعیین تکلیف شد.

به گفته این مقام مسئول با توجه به اینکه حدود ۸۰ هزارهکتار از اراضی کشاورزی استان مشمول طرح رفع تداخلات است،تا پایان شهریور ماه سال جاری حدود۷۸ هزار هکتار از این اراضی در کمیسیون رفع تداخلات استان مطرح و تعیین تکلیف شد.

حاتمی زاده با اشاره به این که سال ۱۴۰۲ برای پروژه رفع تداخلات استان یزد، سال پایان این طرح هدف گذاری شده است ، خاطر نشان کرد: با توجه به قرار گرفتن بخشی از اراضی کشاورزی در پلاکهای حریم شهرها که تحت مدیریت اداره کل راه و شهرسازی است با وجود قوانین و مقررات حوزه راه و شهرسازی، ارزش بالای زمین ، وجود پرونده های متعدد در دادگاه و … کار اتمام این طرح در دیماه به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *