رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به جایگاه خوب وقف در فرهنگ مردم استان گفت: باید مصارف موقوفات استان برای مردم و به ویژه واقفین تبیین شود .

به گزارش اداره کل  روابط عمومی   مرز اقتصاد 

غلامعلی دهشیری در دیدار با مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد، از وقف به عنوان چشمه همیشه جاری و ساری یاد کرد و گفت: باید ثمرات و برکات این چشمه برای عموم جامعه و به ویژه واقفین خیِّر، مشهود باشد.
وی بر لزوم نظارت بر اجرای نیت واقفین تاکید کرد و افزود: باید ساماندهی موقوفات استان به ویژه موقوفات مهم و اثرگذار به صورت جدی در دستور کار اوقاف استان قرار گیرد.
دهشیری با اشاره به پیگیری خوب اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک در صدور اسناد کاداستر موقوفات استان و تقدیر از کسب رتبه نخست کشوری اوقاف استان در اخذ سند کاداستری وقف تصریح کرد: املاک فاقد سند از جمله چالش های این اداره کل درجهت حدوث اختلاف با اشخاص و تشکیل پرونده های حقوقی می باشد که با سند دار شدن این مشکل مرتفع و کاهش ورودی نیز به دستگاه قضایی رقم خواهد خورد و از اموال و املاک وقف میز بهتر نگهبانی می شود.
وی به قوی بودن بنیه اعتقادی مردم استان یزد در حوزه وقف اشاره و تصریح کرد: برخی از وقف نامه ها که توسط علمای استان تحریر شده افق نگاه و برنامه و مصارف تعریف شده وقف حیرت انگیز است لذا نظارت قویم و قوی بر تحقق نیات واقفان مکرم باید مود توجه جدی اداره کل اوقاف قرار گیرد.
در این نشست حجت الاسلام صادقی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان ضمن تقدیر از همراهی رییس و اعضای شورای حفظ حقوق بیت المال دادگستری استان در خصوص صدور اسناد کاداستر موقوفات استان خواستار همراهی در جهت حل مسائل مربوط به چند موقوفه بزرگ استان شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *