مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه از افزایش ۱۷ درصدی مسیر ویژه نابینایان در ایستگاه‌های مترو در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال قبل خبر داد.

به گزارش اداره کل  روابط عمومی مرز اقتصاد 

مسعود درستی روز چهارشنبه با اشاره به اینکه در ۶۱ در صد ایستگاه‌های مترو مسیر ویژه روشندلان تعبیه شده است، گفت: از مجموع ۱۵۶ ایستگاه بهره‌برداری‌شده ۹۶ ایستگاه معادل ۶۱ درصد، دارای مسیر روشندلان در تراز سکو هستند.

وی اظهار کرد: در خط یک ۷۲ درصد، خط دو ۷۲ درصد، خط سه ۵۲ درصد، خط چهار ۶۵ درصد، خط پنج ۳۰ درصد، خط شش ۶۰ درصد و خط هفت ۶۲ درصد ایستگاه‌ها به مسیر ویژه نابینایان تجهیز شد.

وی همچنین از وجود آسانسور فعال در ۴۵ ایستگاه مترو خبر داد و افزود: خط ۵ با ۲۲ دستگاه بیشترین تعداد آسانسور فعال را دارد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه تاکید کرد: از ایستگاه صادقیه تا گلشهر در هر ۲ سکو آسانسور تعبیه شده است.

درستی با بیان اینکه در سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به مناسب‌سازی مترو برای معلولان شده است، گفت: در این راستا، افتتاح ایستگاه‌های جدید منوط به داشتن آسانسور شد تا افرادی که با ویلچر وارد مترو می‌شوند با پله‌های ثابت یا برقی مواجه نشوند و بتوانند با آسانسور به سکوی ایستگاه برسند.

وی در خصوص مشکلاتی که در زمینه مناسب‌سازی ایستگاه‌های قدیمی وجود دارد، ادامه داد: در برخی از ایستگاه‌های قدیمی فضای کافی برای آسانسور در نظر گرفته نشده و در برخی دیگر نیز به دلیل مشکل دریافت مجوز از سازمان استاندارد، آسانسورها فعال نیستند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه تاکید کرد: همه ۱۳ ایستگاه خط پنج، دارای سطح شیب‌دار در ورودی ایستگاه هستند بنابراین می‌توان گفت این خط برای استفاده افراد دارای معلولیت بویژه معلولان حرکتی، مناسب است.

ناوگان مترو تهران و حومه در هفت خط و بیش از ۱۵۰ ایستگاه فعال است.

منبع خبر آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *