رئیس ستاد انتخابات استان یزد گفت: در چهار مولفه مشارکت، امنیت، رقابت و سلامت به نحوی برنامه ریزی و عمل شده که انتخاباتی سالم و با حضور حداکثری مردم در انتخابات اسفند ماه شاهد باشیم.

به گزارش اداره کل  روابط عمومی مرز اقتصاد 

علی اکبر عزیزی رئیس ستاد انتخابات استان یزد با تاکید بر اینکه همه تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات باشکوه اندیشیده شده است، گفت: در استان یزد چهار حوزه حوزه انتخابیه در نظر گرفته شده و در حال حاضر ۲۳۸ داوطلب برای داوزدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه استان تایید صلاحیت شده اند.

وی با اشاره به تشکیل جلسه توجیهی با داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، افزود: نشستی در این زمینه تشکیل و مسئولین ستادهای انتخاباتی استان و دفتر نظارت شورای نگهبان باید ها و نبایدهای انتخاباتی را به نامزدها اعلام کردند تا انتخاباتی سالم، پرشور، باشکوه و باحضور حداکثری مردم شاهد باشیم.

عزیزی با اشاره به وجود ۳۰ هزار رای اولی در استان اظهار داشت: روحیه پرسش‌گری دانش‌آموزان نشان می‌دهد که دغدغه‌ سرنوشت کشور را دارند و رأی اولی‌ها می‌توانند در ایجاد شور و انگیزه مشارکت در انتخابات نقش پررنگی داشته باشند.

رئیس ستاد انتخابات استان یزد در پایان به اشاره به اینکه هرگونه تبلیغات در روز دهم اسفند ماه ممنوع است، اضافه کرد: داوطلبان داوزدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در مهلت زمانی سوم لغایت نهم اسفندماه فرصت دارند تبلیغات خود را انجام دهند و هرگونه تبلیغ در خارج از این زمان ممنوع است.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۱۱ اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود، استان یزد با چهار حوزه انتخابیه و ۱۲ شهرستان دارای چهار کرسی در مجلس شورای اسلامی است.

منبع کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان یزد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *