مراسم اختتامیه بیست و چهارمین کنگره سرداران و چهار هزار شهید دارالشهدای تهران منطقه ۱۷ با حضور سرداران سپاه،نماینده ولی فقیه در سپاه، شهردار منطقه ۱۷ و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران منطقه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی  مرز اقتصاد ؛مراسم اختتامیه بیست و چهارمین کنگره سرداران و چهار هزار شهید سرافزاز منطقه ۱۷ ، با حضور حجت الاسلام حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، سردار ابراهیم جباری مشاور ارشد فرمانده کل سپاه، سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه تهران، رضا سیفی شهردار منطقه ۱۷، جمعی از مدیران شهری منطقه، علما، خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران منطقه در ورزشگاه امام سجاد(ع) برگزار شد. در این مراسم حجت الاسلام حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: جلسات شهدا، جلسات کسب حیات و بهره بردن است والا شهیدی که خدا او را به زیباتربن عبارت ها و دعوت ها تکریم کرده، به تکریم من و شما چه نیازی دارد.

جلسات شهدا جلسات کسب حیات است وی با بیان اینکه، من آمده ام از شهید کسب حیات کنم مانند جلسات اربابمان امام حسین(ع)، تصریح کرد: جلسات شهدا جلسات بصیرت، استقامت و کسب حیات واقعی است. شهید، حیات جسمانی و دنیایی داد تا به حیات اصلی که حیاتی الهی است، برسد. حجت الاسلام حاجی صادقی اظهار کرد: شهادت هدیه الهی است و شهید ناکام نشده و به مقصد رسیده است. یکی از پیام ها و حرف شهدا این است که علت اینکه از جان و زندگی خود گذشتم بر اساس یک باور و منطق بوده و آن این است که اگر دین خدا و حقیقت اسلام به خطر افتد، همه چیزم را فدا میکنم تا دین خدا زنده بماند. نماینده ولی فقیه در سپاه، گفت: چند پیام از این جلسه به همه می دهیم و اولین پیام را به دشمنان می گویم؛ جبهه استکبار بداند تهاجم نظامی، فکری، فرهنگی و تحریم کند و انواع فشارها را وارد کند، اما ما یک پیمانی با امام حسینمان(ع)، امام زمانمان(عج) و نایب امام زمان بسته ایم. عامل همه پیروزی ها پیوند امت با ولایت است حاجی صادقی تصربح کرد: عامل اصلی همه پیروزی ها پیوند امت با ولایت است.

آنچه سبب شد این انقلاب از گردنه های سخت عبور کند، سربازی امت نسبت به ولایت بوده است و قبول دارد، ولایت فرماندهی کند. همین جا با امامین انقلاب پیمان می بندیم ما مردم زمان پیغمبر(ص) و مردم عراق و کوفه در زمان حضرت علی(ع) نیستیم، ما از حواریون و از یاران عاشورایی هستیم که می گوید نه یک جان، که هزاران جان خود را با افتخار در مسیر حفظ دین خدا و بقاء ارزش های الهی و استمرار حاکیمت الهی با تمام وجود، فدا خواهیم کرد. وی اظهار کرد: پیام جبهه انقلاب و سنگرنشینان انقلاب اسلامی به همه مسئولین این است که ما از شما یک ولایت مداری می خواهیم و از شما می خواهیم سرباز ولایت باشید. حجت الاسلام حاجی صادقی با اشاره به دشمنان، گفت: تنها راه پیروزی بر این دشمن گرگ صفت در همه عرصه ها، فقط یک چیز است و آن ایستادگی است. شهدا تصادفی شهید نشده اند، آنها را خدا انتخاب کرده است.

خود را خادم خانواده های شهدا می دانیم در ادامه مراسم، سردار جباری مشاور ارشد فرمانده کل سپاه پاسداران ضمن گرامیداشت یاد و نام چهار هزار شهید منطقه ۱۷، گفت: خود را خادم خانواده های شهدا می دانیم. روح استقامت و ایمان در این کشور مرهون مادران و پدران شهدا است که چنین افرادی تربیت کردند. وی تصریح کرد: از ناحیه حبیب بن مظاهر، شهرداری منطقه ۱۷، حجت الاسلام حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه، فرماندهان حوزه مقاومت و پایگاه های مقاومت و دست اندرکاران برگزاری این مراسم تشکر می کنم. در این مراسم علاوه بر اجرای سرود و تواشیح توسط گروه های برتر کشور، حاج حسین طاهری مداح اهل بیت به مدح اهل بیت و شهدا پرداخت.

انتهای پیام/

منبع :روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷

لینک کوتاه ؛ https://marzeeghtesad.ir/?p=13126

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *