معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان گفت: احیای اراضی شیبدار و کاشت درخت در اولویت کاری مسئولین قرار گیرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان، سیدمهدی مهیایی در آیین متمرکز افتتاحیه و کلنگ زنی پروژه های آبخیزداری گلستان در روز دوم هفته منابع طبیعی با عنوان مدیریت جامع حوزه های آبخیز اظهار کرد: مدیریت آبخیزداری و آبخوانداری در واقع مدیریت خاک و آب است.

وی ادامه داد: به دلیل لسی بودن اراضی به خصوص در شرق استان و ناپایداری خاک موضوعات مربوط به اراضی شیبدار و کاشت درخت باید در دستور کار اقدامات مسئولین قرار گیرد.

مهیایی با بیان اینکه رواناب های اتفاق افتاده باعث ایجاد سیل می شود، تصریح کرد: در شمال گلستان و با سرازیری سیل و حمل خاک باعث خسارت های زیادی به کشاورزی استان می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان گفت: طرح مدیریت جامع آبخوانداری و آبخیزداری گلستان از سال گذشته شروع شده است و ۵ حوزه اصلی آبریز استان گلستان مورد مطالعه قرار گرفته است.

وی افزود: گلستان به عنوان دومین استان در کشور این مطالعات را به اتمام رسانده و به وزارت کشور ارسال کرده است.

مهیایی با تاکید براینکه این طرح به صورت جامع باید انجام شود، ادامه داد: دستگاه های دیگر مثل جهادکشاورزی و آب منطقه ایی که بخشی از زهکشی این اراضی را به عهده دارد می تواند به خروج آب هایی که در حوزه آبریز به دلیل فلت بودن و عدم شیب مناسب باعث خسارت به کشاورزی استان می شود کمک کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه :https://marzeeghtesad.ir/?p=13348

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *