شهردار یزد در دیدار نوروزی اعضای شورای اسلامی شهر، معاونین شهرداری و مدیران مناطق پنجگانه با استاندار یزد تصریح کرد: شهرداری یزد در سال جاری سال پرکارتری خواهد داشت.

ابوالقاسم محی الدینی در دیدار نوروزی اعضای شورای اسلامی شهر، معاونین شهرداری و مدیران مناطق پنجگانه با مهران فاطمی استاندار یزد با بیان این که مجموعه افرادی که در این نشست حضور دارند در صف اول خدمت رسانی به مردم هستند، گفت: می توان ادعا کرد این مجموعه نسبت به همه دستگاه هایی که در یک استان می تواند باشند، فعال تر و پویاتر است و هر جایی که مردم از هر دستگاه دیگری ناامید شوند به شهرداری رجوع می کنند.
وی با اشاره به این نکته که شهرداری به دلیل جنس فعالیتش، نمی تواند مردم را به جاهای دیگر ارجاع دهد و باید نیازهای مردم را برطرف نماید، افزود: توصیه همیشگی به همکارانم این است که کار مردم باید انجام شود، آنجایی هم که به دلایل قانونی قابل انجام نیست با روی خوش باید به مردم جواب دهیم و دلایل آن را به مردم بگوییم. شهردار یزد سال جاری را سال کار و فعالیت جدی تر برای شهرداری یزد خواند و گفت: مجموعه شهرداری در سال جاری سال پرکارتری نسبت به سال گذشته خواهد داشت.
محی الدینی افزود: در سال گذشته و بعد از وقوع سیل، به صورت جدی وارد حوزه های زیرساختی شدیم، حوزه هایی که به دلیل این که خیلی از این موارد اصلاً دیده نمی شود، کسی به آن ها ورود نکرده بود مثلاً در ساخت یک پل روگذر، زیرگذر و یا تقاطع غیرهمسطح، مردم بعد از یک سال فعالیت انجام شده را می بینند، خیلی از کارهای زیرساختی مثلاً سیل بندهایی که در اطراف شهر برای حفاظت از شهر ساخته شد و همچنین تعداد زیاد چاه های جذبی که حفر شد، دیده نمی شوند در حالی که این ها، ضرورت های شهر بود و باید یک زمانی یک مجموعه ای این کار را انجام می داد.
شهردار شهر دارالعباده یزد با ابراز خرسندی از این که خوشبختانه نتیجه مثبت این فعالیت های زیرساختی را در بارندگی های اخیر مشاهده کردیم، گفت: با توجه به احداث سیل بندهای جدید و تقویت سیل بندهای موجود، ایجاد شبکه کانال های دفع آب های سطحی و حفر تعداد زیادی چاه جذبی مشکل حادی در سطح شهر نداشتیم. محی الدینی در بحث های زیرساختی، بحث تملکات برای آزادسازی و احداث معابر جدید را مطرح کرد و اظهار داشت: چندین سال بود که که معابر جدیدی در سطح شهر یزد ایجاد نشده بود و یک سری معابر هم از حدود ۲۰ سال پیش یا عملیات اجرایی آن آغاز نشده بود و یا این که نیمه تمام مانده بود، در حالی که با همت شورای اسلامی شهر و مجموعه شهرداری یک بخشی از تملکات این معابر به اتمام رسیده و بخش دیگر آن در سال جاری به نتیجه می رسد و این معابر جدید نقش بسزایی را در کاهش بار ترافیکی شهر و تسهیل در تردد شهروندان خواهند داشت.
شهردار یزد اقدامات جدی ترافیکی به ویژه در هسته مرکزی شهر به دلیل مباحث پدافندی را ضروری برشمرد و گفت: در کنار اقدامات انجام شده زیرساختی، مباحث جدی ترافیکی نیز در سال جدید باید انجام شود، مباحثی نظیر یک طرفه کردن بعضی از معابر و اجرای محدودیت های زوج و فرد، چون دیگر در هسته مرکزی شهر نمی توان معبر جدیدی ایجاد کنیم و عدم انجام این اقدامات ترافیکی خسارات جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت. محی الدینی با بیان این که شهرداری به طور جدی روی این مساله در حال کار کردن است، گفت: در کنار تلاش مجموعه شهرداری، یک عزم استانی، همراهی و همزبانی همه دستگاه ها برای به نتیجه رسیدن این طرح های ترافیکی ضروری است.
وی مبحث نور را یکی از مشکلات بزرگ شهر یزد دانست و گفت: در حوزه زیباسازی، تقویت و اصلاح رنگ و نور شهر را دستور کار قرار داده ایم تا علیرغم انجام و تکمیل کارهای زیربنایی، کارهای جدی نیز در حوزه سیما و منظر شهر اتفاق بیفتد. وی اظهار داشت: برگزاری “شادراه نور” نشان داد که شهر یزد به یکسری مجموعه هایی نیاز دارد که مردم بتوانند با خانواده ها برای برای گذراندن اوقات و داشتن لحظاتی پرنشاط و پربار به آنجا مراجعه کنند. شهردار یزد حضور در محلات را یکی دیگر از محورهای اساسی فعالیت های مدیریت شهری در سال جاری برشمرد و گفت: از اقداماتی که به صورت جدی دنبال خواهد شد حضور در تک تک محلات با همراهی اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهرداری است.
وی افزود: یک سری کارهای کوچک در محلات هستند در حالی که انجام آن، نیاز ضروری مردم و محله می باشد و با این اقدامات رضایتمندی مردمی حاصل خواهد شد. شهردار یزد با اشاره به بحث “شهر هوشمند” به عنوان یکی دیگر از اولویت های اقدامات شهرداری یزد در سال جاری، گفت: چهار محور امور زیربنایی، سیما و منظر شهری، شهر هوشمند و حضور در محلات، مباحث جدی هستند که در رأس فعالیت ها و برنامه های کاری شهرداری یزد در سال جاری هستند و جلسات اولیه آن ها شروع شده و در جلسات آینده ساز و کار
اجرایی آن ها مشخص خواهد شد. محی الدینی در پایان این نشست افزود: انشاالله خدا به مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر یزد توفیق دهد تا بتوانند در فرصت باقیمانده کارهایی که روی زمین مانده را به اتمام برساند.
انتهای پیام/
لینک کوتاه :https://marzeeghtesad.ir/?p=13381

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *