به گزارش مرز اقتصاد ؛غلامعلی دهشیری در نشست شورای سیاست گذاری جشنواره شعر طنز عدلیه بیان داشت: “دادخند” ورود دستگاه قضا است در برگزاری جشنواره طنز که مسیری را برای اتفاقات فرهنگی در عرصه ی ملی به روز قوه قضاییه باز کرده است.

این مقام قضایی، طنز را یکی از زیباترین و موثرترین قالب های انتقال پیام دانست واظهار داشت: شکوفایی استعدادهای ادبی در حوزه شعر و ادب، تولید محتوا و تولید آثاری ماندگار با موضوع عدلیه علاوه بر انتقال پیام در اطلاع رسانی از جرائم و آسیب های اجتماعی می تواند در زمینه پیشگیری از وقوع جرم نیز اثرگذار باشد. وی ابراز کرد: تبیین سختی ها و دغدغه مندی های دستگاه قضا و همچنین بیان آسیب های اجتماعی و راهکارهای پیشگیری از آن، با استفاده از بهره گیری از ظرفیت شعر طنز یکی از اصلی ترین هدف های این جشنواره است. دهشیری افزود: این جشنواره و سایر برنامه های اجتماعی دستگاه قضایی، در اجرای سند تحول قوه قضاییه و اجتماعی کردن این قوه و افزایش سرمایه اجتماعی دستگاه قضا صورت می گیرد.

شایان ذکر است اولین دوره جشنواره شعر طنز عدلیه (دادخند) از ابتکارات دادگستری استان یزد در سال ۱۴۰۱ بود که با ارسال ۱۲۴ اثر از ۲۲ استان کشور برگزار شد.

لینک کوتاه : https://marzeeghtesad.ir/?p=13864

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *