اوکراین زیردریایی‌های آلمانی را می خواهد!

در بحبوحه جنجال‌های کشورهای غربی برای وادار کردن آلمان به عرضه تانک‌های لئوپارد به اوکراین، هم‌اکنون سفیر اوکراین در آلمان خواستار زیردریایی‌های برلین برای نبرد با روسیه شده است.

به گزارش مرز اقتصاد و به نقل از گروه بین‌ الملل خبرگزاری فارس، در میانه جنجال‌ها برای وادار کردن آلمان به ارسال تانک‌های «لئوپارد ۲» به اوکراین برای نبرد با روسیه، «آندریج ملنیک» سفیر اوکراین در آلمان خواستار زیردریایی‌های آلمانی برای نبرد با روسیه شده است.

وی در پیامی که در صفحه توییتری خود منتشر کرد، در این خصوص نوشت: «سلام بچه‌ها، می‌دانم که یک طوفان شدید جدید در انتظارم است اما یک ایده خلاقانه دیگر دارم. آلمان (شرکت تیسن کروپ) یکی از بهترین زیردریایی‌های جهان “اچ دی دابلیو کلاس ۲۱۲A” را تولید می‌کند. ارتش آلمان ۶ زیردریایی “او-بوت” از این مدل را دارد. به چه دلیل یکی از آن‌ها را به اوکراین نمی‌فرستد؟ آن‌وقت ما می‌توانیم با اقتدار ناوگان روسیه را از دریای سیاه بیرون کنیم».

این دیپلمات اوکراینی در حالی چنین درخواستی را مطرح کرده است که کشورهای غربی به خصوص ایالات متحده آمریکا در حال اعمال فشار به آلمان هستند تا تانک‌های لئوپارد را برای نبرد با روسیه به اوکراین ارسال کند.

با اینحال، گزارش‌ها نشان می‌دهد که برلین نگران است که این کمک‌های یکجانبه به کی‌یف با اقدامات تلافی‌جویانه روسیه مواجه شود.

کشورهای غربی از ابتدای آغاز جنگ اوکراین، در حال ارائه حمایت‌های همه‌جانبه تسلیحاتی به کی‌یف و تشدید فشارها علیه مسکو هستند و این روند همچنان ادامه دارد. روسیه در پی اعلام تصمیم واشنگتن و برلین برای ارسال تانک به اوکراین هشدار داده‌ که این تانک‌ها مانند سایر تسلیحاتی ارسالی ناتو در آتش نیروهای ارتش روسیه خواهد سوخت و بارها گفته که این اقدامات به معنای مشارکت مستقیم در جنگ علیه مسکو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *