رئیس جمعیت هلال احمر آخرین وضعیت امدادرسانی به مناطق سیل زده در استان سیستان و بلوچستان را تشریح و اعلام کرد که امدادرسانی و حضور هلال احمر در منطقه تا عادی شدن وضعیت ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی  مرز اقتصاد ؛پیرحسین کولیوند در حاشیه رزمایش خودرویی طرح نوروزی جمعیت هلال احمر که پیش از ظهر امروز در محدوده حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد، در گفت‌وگو با ایسنا درباره اقدامات انجام شده از سوی هلال احمر در امدادرسانی به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان گفت: جمعیت هلال احمر از همان ساعات نخست اقدامات خود برای امدادرسانی به سیل زدگان را در استان سیستان و بلوچستان آغاز کرد و درحال حاضر هم بسیاری از امدادگران و داوطلبان ما در این استان مشغول به خدمت رسانی هستند.

وی با بیان اینکه در همان ساعات اولیه، دبیرکل جمعیت هلال احمر و رئیس سازمان امدادونجات نیز به محل اعزام شدند، ادامه داد: اگرچه بیش از یک هفته از این حادثه گذشته، اما خدمت رسانی همچنان ادامه دارد و ما به مردم سیستان وبلوچستان قول می‌دهیم که تا شرایط پایدار شود، حضور ما در این مناطق تداوم خواهد داشت. ما خبرهای جدیدی هم از بارش‌های دوباره در این محدوده داریم، ولی آماده باش کامل وجود دارد تا خدمت رسانی مؤثر صورت گیرد.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه مردم نجیب سیستان و بلوچستان شایسته ارائه بهترین خدمات هستند، گفت: برابر گزارش‌های من تا روز گذشته خدمات امدادی در ۷۵۹ روستای سیستان و بلوچستان انجام شده و بیش از پنج هزار سیل‌زده اسکان اضطراری داده شده‌اند. همچنین توزیع آب و غذا، نایلون و … نیز در مناطق آسیب‌دیده ادامه دارد.

وی ادامه داد: همکاران من در این مدت بیش از ۱۰۰ نفر را از میان سیلاب نجات دادند، این ۱۰۰ نفر در وضعیتی قرار داشتند که خدای نکرده اگر امدادگران به موقع در محل حاضر نمیشدند، امکان مرگشان وجود داشت. همچنین بالگردهای هلال احمر نیز در آماده باش کامل است و تا کنون حدود ۶۰ سورتی پرواز در مناطق درگیر و محاصره شده در سیل داشتیم.

کولیوند با تاکید بر اینکه روند امدادرسانی ادامه دارد، گفت: حدود ۴۰۰۰ نیروی عملیاتی هلال احمر در قالب حدود ۷۰۰ تیم و نزدیک به ۶۰۰ دستگاه خودرو همچنان در محل حضور دارند. همچنین تیم‌های سحر جمعیت هلال احمر برای ارائه خدمات و حمایت های روانی نیز در محل مستقر هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان درباره اینکه چطور می‌توان به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان کمک کرد، گفت: هموطنان می‌توانند کمک‌های نقدی خود به مردم سیل زده استان سیستان و بلوچستان را از طریق شماره گیری کد دستوری #١*١١٢*  و یا واریز به شماره کارت ۶۳۶۷۹۵۷۰۸۳۶۶۶۲۳۵ و شماره حساب ۴۱۰۱۰۳۴۷۴۱۶۶۶۶۶۲ به شبای IR۹۴۰۱۰۰۰۰۴۱۰۱۰۳۴۷۴۱۶۶۶۶۶۲  به نام جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران، واریز کنند. این مبلغ فقط صرف سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان خواهد شد.

انتهای پیام /

منبع آ ایسنا

لینک کوتاه : https://marzeeghtesad.ir/?p=13117

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *